10 produktów, dzięki którym stworzysz swoje własne studio domowe

własne studio fotograficzne

Marzy Ci się studio z prawdziwego zdarzenia?

Zapewne Twoją pierwszą myślą po przeczytaniu powyższego pytania było „Marzy mi się studio z prawdziwego zdarzenia”. Uwielbiasz robić zdjęcia i chciałbyś zainwestować w swoją pasję? Uważasz, że jest to niemożliwe? Nie masz racji! W tym artykule pokażemy, że nie jest to nic trudnego, aby zrobić swoje własne studio w domu. Nie potrzebujesz wynajmować dużych przestrzeni, wystarczy pokój lub salon w domu. Wygospodaruj trochę miejsca, przesuń kanapę, stół do ściany i gotowe! Miejsce znalezione. Teraz wystarczy poszukać w naszym sklepie internetowym kilka produktów.

10 produktów, które urządzą Twoje studio

Przede wszystkim zaopatrz się w aparat lustrzankę. Na samym początku nie musi to być pełna klatka. Dla fotografa rozpoczynającego swoją przygodę polecamy Aparat Cyfrowy CANON EOS 2000D BODY. Canon przygotował bardzo kompatybilny sprzęt. Canon Camera Connect i Photo Companion to aplikację, które ułatwiają udostępnianie treści w serwisach społecznościowych. Drugim ważnym elementem, jaki musisz dobrać jest obiektyw. Jeśli skupimy się na fotografii produktowej lub portretowej, warto zaopatrzyć się w obiektyw 50 mm dlatego, że pole widzenia ludzkiego oka wynosi około 60 stopni. Dlatego 50 mm obiektyw jest najbardziej zbliżony do widzenia ludzkiego oka i nie powoduje zniekształcania przekazywanego obrazu. Trzecim produktem na naszej liście jest statyw do aparatu, lamp i tła. Statywy muszą być stabilne. Statyw do aparatu najlepiej wykupić z poziomicą. Jeśli chcemy, aby poziomy i piony były ukazane na zdjęciu prosto, warto po umieszczeniu aparatu na statywie włączyć widok siatki i sprawdzić fotografowany obiekt. Statywy do lamp są również ważne. Przede wszystkim muszą być stabilne i nieruchome, a lampa nie może przeważyć statywu. Również dotyczy się to statywów do tła.

domowe studio do zdjęć

DOMOWE STUDIO

Czwartym produktem, który musisz mieć, aby uzupełnić swoje DOMOWE STUDIO są lampy studyjne, które umieszczamy na statywach. Na sam początek dwie lampy i dwa statywy wystarczą. Nie zapomnij sprawdzić, czy w zestawie są żarówki, jeśli ich brakuje zamów ich więcej. Niestety zdarzają się sytuacje, gdzie żarówka się przepali lub jest spięcie. Pamiętaj, aby przed użyciem lamp zapoznać się z instrukcją i BHP.  Do lamp potrzebne są również softboxy lub beautydish, które są odpowiedzialne do zmiękczenia światła, dzięki temu będzie ono delikatne. Bez sterownika i wyzwalaczy do lamp, ani rusz. Połączenie aparatu i lampy następuje poprzez nadajnik i odbiornik. Koniecznie zaopatrz się w urządzenia, które łączą systemy. Mamy już aparat, obiektyw, statywy, softboxy, lampy, nadajnik i odbiorniki. Co nam jeszcze brakuje? Opłaca się kupić tło fotograficzne w uniwersalnym kolorze, np. białym i czarnym. Kupując tło pamiętaj, aby dokładnie sprawdzić wymiary tła i miejsca, w których będzie ono stało. Kolejny must have, który warto mieć jest blenda, która przyda się w studiu, jak i w plenerze. Blendą możemy odbić światło i ukryć cienie. Jeśli chcesz spróbować z fotografią produktową, warto zaopatrzyć się w stół bezcieniowy. Do fotografii produktowej wystarczą dwie lampy – jedna po prawej i druga po lewej stronie, ustawione w rogach stołu bezcieniowego w miarę wysoko, w kącie prostopadłym. Stół można doświetlić trzecią lampą od dołu stawiając na statywie „piesku”. Najważniejszym produktem, bez którego nic się nie zrobi jest karta pamięci, która zapisuje zdjęcia. Warto kupić większą kartę pamięci, aby zapisać zdjęcia w formacie RAW + jpg do podglądu. Dzięki powyższym produktom będziesz mógł stworzyć swoje domowe studio fotograficzne. Do dzieła!

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem internetowym sklepbeznazwy.com.pl.

Lubi:
0 0
Wyświetlenia:
17
Kategorie artykułów:
Fotografia

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

//end .entry-bottom