Nie czekaj aż Cię okradną – załóż alarm

Cze 22, 2016 // By:Brands Media // No Comment

Nie ważne gdzie mieszkasz – może to być najbezpieczniejsza okolica, jaką znasz – nigdzie nie możesz być pewien tego, że nie zostaniesz okradziony. Dlatego najbezpieczniej jest zaprzyjaźnić się z sąsiadami, szczególnie tymi, którzy lubią mieć oko na to, co dzieje się przy Waszej ulicy. Niestety, ludzie są różni i nie zawsze można im ufać. Za to możesz być pewien, że nowoczesny system antywłamaniowy skutecznie zatrzyma złodzieja, a w konsekwencji pośle go za kratki.

Dobry wybór jest najważniejszy

Nie każdy alarm nada się do każdego budynku, nawet jeśli Twój przyjaciel zachwala Ci ten, który zainstalował w swoim małym sklepie i jesteś już prawie pewien, że chcesz go kupić – poczekaj. W zależności od wielkości pomieszczenia stosuje się inne alarmy. Dla garażu, domu czy firmy musisz wybrać różne alarmy, tak aby mieć pewność, że będą się dobrze sprawdzały. Kolejnym krokiem jest wybór centrum sterowania, czyli manipulatora alarmu domowego. Pozwala on na odpowiednie zarządzanie Twoim alarmem, a te najnowocześniejsze łączą się także z systemami inteligentnego domu, dzięki którym będziesz mógł sterować nie tylko alarmem, ale i ogrzewaniem czy światłem.

Nie daj się okraść kiedy śpisz

Na pewno słyszałeś o popularnej metodzie na śpiocha. Bardziej zuchwali i pewni siebie złodzieje, wchodzą do Twojego domu po prostu kiedy śpisz. Ci, którzy działają wyrafinowanie, i wpuszczają do Twojego domu specjalny gaz, który ma za zadanie uśpić Ciebie, Twoją rodzinę, a nawet zwierzęta. Będziecie mocno spali i niczego nie zauważycie, aż do poranka. Na szczęście nowoczesne systemy alarmowe są wyposażone w specjalne czujki, które montuje się w sypialni. Gdy tylko wykryją gaz, włączą alarm, a ten na pewno Cię obudzi i odstraszy złodzieja. Co do odstraszania – wiele osób myśli, że instalując alarm, pokazuje złodziejowi, że w jego domu jest coś, co można ukraść. Oczywiście – to kolejna bzdura i nieodpowiedzialność właścicieli takiego domu. Okazuje się, że jest wręcz przeciwnie, włamywacze omijają domy, które mają alarmy. Co prawda istnieją grupy wyspecjalizowanych złodziei, które wiedzą w jaki sposób odbezpieczyć niektóre alarmy, ale to rzadkość. Większość z nich działa nieprofesjonalnie i alarm pomoże ochronić Twój dom, a także pozwoli na złapanie złodziejaszków na gorącym uczynku.

Nie bój się specjalistów

Technologia zabezpieczeń ciągle się rozwija, niestety, złodzieje starają się być na bieżąco z alarmowymi nowinkami. Dlatego bardzo ważne jest, żebyś i Ty zainwestował w alarm, który będzie bardzo nowoczesny. Dzięki zabezpieczeniom, takim jak systemy kontroli dostępu, które trudno złamać, będziesz mógł spać spokojnie. Ponadto będziesz miał możliwość sterowania nimi za pomocą swojego komputera, a nawet smartphona, czyli pełna kontrola niezależnie od tego, czy właśnie wyjechałeś na wakacje, czy po prostu leżysz w łóżku i zapomniałeś włączyć alarmu.

Każdy, kto teraz buduje sobie dom, montuje w nim alarm. To pewien standard, ale jeśli Twój dom stoi już kilka, a nawet kilkanaście lat, to nie ma żadnych przeciwwskazań, aby zamontować w nim system zabezpieczający go przed rabusiami. Nie bój się kucia ścian i metrów kabli porozkładanych na Twojej podłodze – teraz wiele urządzeń łączy się ze sobą bezprzewodowo, więc instalacja alarmu to żaden problem.

About Brands Media

Browse Archived Articles by Brands Media

Leave a Comment

Your email address will not be published.