Kochanie, zamieszkajmy pod miastem.

Categories: Biznes i ekonomia // Tags: .

Cze 29, 2016 // By:Brands Media // No Comment

Jeszcze kilka lat wstecz przeprowadzka za miasto dla wielu Polaków była raczej czymś ani nie do pomyślenia, ani do zaakceptowania. Wynikało to przede wszystkim z możliwości infrastrukturalnych, a uściślając z kompletnym ich brakiem na podmiejskich włościach. Tereny z dala od cywilizacji pozbawione dróg asfaltowych do głównej trasy, czy połączenia komunikacyjnego do miasta, zdecydowanie nie zachęcały, a wręcz odtrącały społeczność miejską na oddalenie się od aglomeracyjnego zgiełku.

Dzisiaj niskie ceny gruntów zachęcają do zmiany takiego myślenia, ale co najistotniejsze warunki poza granicami miast uległy znacznej zmianie, zmianie na dobre. Firmy deweloperskie odnalazły nową niszę, dlatego w ostatnim czasie powstała niezliczona ilość nowych projektów domów wolnostojących, ale również całych kompleksowych osiedli, które swoją pozamiejską atrakcyjnością, również cenową przyciągają coraz to większą ilość nowych nabywców.

Jakie następstwa niesie za sobą ta prawidłowość ? Odpowiedź jest jednoznaczna, centra miast zaczynają się wyludniać, co przekłada się na rozwój stref podmiejskich. Proces suburbanizacji jest w naszym kraju bardzo zauważalny, ponieważ miejski tłok w pewnym sensie wygania mieszkańców, ale tym razem mają oni nowe atrakcyjne możliwości, które pozwalają na wyprowadzkę z dotychczasowych miejsc zamieszkania bez zbytniej utraty udogodnień, które posiadali w mieście.

W ciągu ostatnich lat ceny mieszkań rosły z każdą wiosną niedorzecznie wysoko, co spowodowało zwrócenie oczu zainteresowanych w stronę nowych podmiejskich inwestycji mieszkaniowych, które za o wiele niższe ceny proponują większy metraż i przede wszystkim wysoki standard. Kolejnym silnym argumentem przemawiającym za są koszty utrzymania mieszkania poza miastem, które w większości są zdecydowanie niższe.

W przypadku domu bywają one zbliżone, choć wszystko zależy naturalnie od tego, jak duży mamy dom. Ze względu na stosunkowo niską cenę za metr, oczywiście warto zdecydować się na większy metraż, dla porównania za równowartość kawalerki nieopodal centrum, na przedmieściach powinniśmy móc pozwolić sobie na siedemdziesięciometrowe mieszkanie, często wraz z tarasem czy przydomowym ogrodem. Miasto oczywiście ma swoje zalety, ale bliskość natury jest ograniczona, natomiast poza miastem sytuacja ma się zgoła odwrotnie. Otaczająca natura daje nowe możliwości spędzanie czasu, a liczne tereny sprzyjające rekreacji z pewnością docenią wszyscy ci, którzy cenią sobie spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

About Brands Media

Browse Archived Articles by Brands Media

Leave a Comment

Your email address will not be published.