Jak skutecznie sprzedawać na aukcjach internetowych?

Categories: Biznes i ekonomia // Tags: , .

Cze 29, 2016 // By:Brands Media // No Comment

Aukcje dla wielu z nas kojarzą się z kupowaniem rzeczy przez internet. To bardzo łatwa i przyjemna możliwość nabycia niektórych towarów za bardzo niską cenę. Jeśli czasami stajesz po drugiej strony i od czasu do czasu sprzedajesz swoje produkty na aukcjach, to z pewnością chcesz wiedzieć w jaki sposób robić to tak, aby było to efektywne. Jak sprzedawać więcej i szybciej? Czym możesz przyciągnąć klienta? Sprawdź nasze rady i już dzisiaj zacznij naprawdę niezły handel.

Zdjęcia były, są i będą najważniejsze

Nikt nie wie i nie rozumie, dlaczego nadal pojawiają się aukcje, na których sprzedawcy nie umieszczają zdjęć przedmiotu, który wystawiają na aukcję. Odkąd internet stał się naprawdę popularny, ludzie zaczęli myśleć obrazkami i setki badań udowodniły, że to właśnie obraz najlepiej działa na konsumenta. Postaraj się, aby Twoje zdjęcia nie ograniczały się do zaprezentowania produktu. Postaraj się aby były ładne, jednocześnie nie przesadzając. Sprzedajesz opony? Dekorowanie ich kwiatami nie będzie miało sensu, ale dokładne zdjęcia z dobrze wyostrzonymi zdjęciami makro, pokazującymi bieżnik będą jak najbardziej na miejscu.

Dobrze wszystko opisz

Oczywiście, możesz postawić na minimalizm, w końcu „jaki jest koń każdy widzi”, prawda? Postarałeś się o dobre zdjęcia, więc opis nie jest już potrzebny? Błąd. Naprawdę go potrzebujesz i najlepiej, gdyby był jak najbardziej szczegółowy. Dzięki temu unikniesz pytań ze strony klientów. O ile kontakt z nimi jest bardzo ważny, to odpowiadanie po raz setny na pytanie o to, jaki rozmiar mają sprzedawane przez ciebie opony, może być naprawdę męczący. Poza tym, jeśli chcesz, żeby Twój produkt był widoczny dla kupujących, to musisz umieścić go w odpowiedniej kategorii! Opony w dziale z kosmetykami na pewno będą zaskakujące, ale nie sądzę, żeby ktoś chciał je kupić. Oczywiście to skrajny przypadek, ale umieszczenie opon samochodowych na podstronie dotyczącej motocykli też nie będzie dobrym wyborem.

Nie ukrywaj kosztów

Kupujący musi wiedzieć ile zapłaci za pełen towar. Nie ukrywaj żadnych kosztów. Dokładnie napisz ile będzie kosztowała przesyłka – i radzę nie oszukiwać, bo konsumenci będą mogli porównać te ceny z Twoją konkurencją. Napisz ile kosztuje towar – jeśli sprzedajesz coś na sztuki – podaj cenę za sztukę, jeśli na opakowania – za opakowanie. Chociaż wydaje się, że to oczywiste informacje, niektórzy sprzedawcy starają się nieco zmniejszyć cenę wystawianego towaru, a później narobić stratę horrendalnymi kwotami za przesyłki bądź złe oznaczenie towaru.

Postaw na tytuł

Wbrew pozorom tytuł rzeczy, którą sprzedajesz jest bardzo ważny. On i miniaturka zdjęcia (poza ceną, oczywiście), decydują o tym czy potencjalny klient kliknie w Twoją ofertę. Spraw, żeby był zachęcający, a jednocześnie nie zawierał zbyt wielu słów. Zadbaj o to, aby odpowiadał na wszystkie pytania, które może zadać sobie klient przed kliknięciem w Twoją ofertę, a jednocześnie nie stał się rozbudowanym opisem przedmiotu.

Sprzedawania w internecie jest bardzo łatwe. Jeśli nie chcesz, żeby sprawiło ci jakiekolwiek problemy, to po prostu postaw na bycie fair. Dzięki temu Ty jak i Twoi klienci będziecie zadowoleni z dokonanej transakcji.

 

About Brands Media

Browse Archived Articles by Brands Media

Leave a Comment

Your email address will not be published.