Kilka słów o siatkówce

Categories: Biznes i ekonomia.

Cze 22, 2016 // By:Brands Media // No Comment

Siatkówka, czyli inaczej piłka siatkowa to sport drużynowy, w której mecze są rozgrywane między dwoma sześcioosobowymi drużynami (w siatkówce tradycyjnej czyli halowej).

Samą grę wymyślił William Morgan w roku 1885 – nauczyciel wychowania fizycznego w Young Men’s Christian Associaton (YMCA) w Holyoke w Massachusetts. W zamyśle miała to być gra zespołowa podobna do koszykówki, która jednak byłaby mniej męcząca i bardziej przyjazna ludziom w średnim wieku. 9 lutego 1895 roku miał miejsce pokaz stworzonej przez niego gry, którą on sam nazywał Minonette. Widzowie pierwszego turnieju siatkówki rozegranego w roku 1896 w Springfield widząc latającą nad siatką piłkę, nazwali nową dyscyplinę sportową „volleyball” czyli latająca piłka.

Popularność siatkówki szybko rosła, sport zyskiwał nowych zwolenników na różnych kontynentach. Liczba sześciu graczy w zespole siatkarskim została ustalona w roku 1918, zaś zasada trzech odbić piłki przez zespół została ustalona w roku 1920.

W siatkówkę grają osoby w różnym wieku, gra przynosi wiele emocji i satysfakcji. W sport ten poza halą można też grać na plaży.

About Brands Media

Browse Archived Articles by Brands Media

Leave a Comment

Your email address will not be published.