Dlaczego libido spada u kobiet

Lip 5, 2016 // By:Brands Media // No Comment

 

Każda kobieta reaguje odmiennie na zmiany w swoim życiu. Niektóre z nas traktują stosunek seksualny jako pewien rodzaj relaksu i ucieczki od problemów, inne natomiast odczuwają niechęć do współżycia przez problemy w pracy, menopauzę, stres lub przebyte choroby. Libido oraz jego wahania są kwestią indywidualną i aby poznać zależności oraz ewentualne przyczyny zmian należy obserwować swoje ciało każdego dnia.

Menopauza, to dla wielu kobiet trudny czas, w którym zmiany hormonalne są przyczyną utraty kobiecości. Pokwitanie powoduje zaburzenia stężenia progesteronu oraz androgenów (hormonów męskich). Przez takie wahania ciało kobiety może zacząć zmieniać się na jej niekorzyść. Najczęstszym objawem jest uwidacznianie się męskiego owłosienia np. na twarzy lub szyi. Ciemne włoski raczej niekorzystnie wpływają na samopoczucie kobiety i mogą pośrednio przyczynić się do spadku libido.

Stres, to kolejny czynnik bezpośrednio wpływający na obniżenie popędu seksualnego. Dotyczy on głównie osób nieradzących sobie z nadmiarem obowiązków w pracy. Dotyka również tych, którzy są uodpornieni na przeciwności losu. Czasami dochodzi do zaskakujących zdarzeń, z którymi musimy się uporać niekoniecznie związanych z pracą np. śmierć lub poważna choroba bliskiej osoby, w takich przypadkach większość osób boryka się ze spadkiem libido. Czasami inne doświadczenia takie jak niezadowalające wyniki dziecka w szkole lub problemy finansowe mogą wywoływać stres powodujący niechęć do współżycia.

Sen to luksus… Dla wielu osób ambicje zawodowe są najważniejsze i zdobywają kolejne cele kosztem własnego życia prywatnego oraz odpoczynku. Niestety taka decyzja wpływa na obniżenie jakości życia poza pracą. Zmiany libido są powodowane przemęczeniem, które jest wynikiem niewielkiej ilości snu.

Wpływ koncernów farmaceutycznych na libido. Na rynku istnieje szereg leków, których efektem ubocznym jest spadek libido, zaliczają się do nich psychotropy, środki wpływające na ciśnienie krwi, chemioterapię, antykoncepcję lub inne środki hormonalne. Oczywiście skutki uboczne nie oznaczają, że dany lek musi mieć takie działanie, wręcz przeciwnie może ono być odwrotne lub dotyczyć tylko części osób stosujących daną terapię.

Intymność, oraz ilość czasu spędzanego we dwoje. Wiele par nie może pozwolić sobie na swobodne przebywanie ze sobą, ze względu na ciągłą obecność dzieci lub rodziców w mieszkaniu. Niewielki metraż powierzchni mieszkalnej ogranicza możliwość obcowania ze sobą, a co za tym idzie może wzbudzić niechęć do odbywania stosunków seksualnych.

Używki, zwłaszcza alkohol, narkotyki, papierosy i inne niezdrowe produkty obniżają ogólną sprawność organizmu oraz negatywnie wpływają na libido. Jeśli chcesz czerpać więcej radości z seksu, rozpocznij otwartą walkę ze swoimi słabościami i wyeliminuj wszystkie niezdrowe elementy.

Macierzyństwo, dzieci wprowadzają dużo zmian w ciele oraz życiu kobiety. Czasami są one pozytywne, innym razem negatywne. Często obniżenie libido odbywa się pośrednio np. poprzez brak snu, stres spowodowany nowymi obowiązkami oraz brakiem czasu na relaks. Rodzicielstwo nie powinno bezpośrednio wpływać na popęd seksualny.

About Brands Media

Browse Archived Articles by Brands Media

Related

Leave a Comment

Your email address will not be published.