Samochód dla kobiety

Wrz 12, 2016 // By:Brands Media // No Comment

Kobiety z natury nie są fankami motoryzacji, tylko nieliczne przedstawicielki płci pięknej do swoich zainteresowań zaliczają pojazdy zmotoryzowane. Zazwyczaj, gdy pyta się kobietę o markę i model samochodu, jest zakłopotana i musi poważnie się zastanowić nad odpowiedzią.

Kobiety, a motoryzacja

Płeć piękna z reguły nie interesuje się technologia i nie analizuje się w procesy zachodzące w urządzeniach, które używa. Jedyne co analizują i na czym się skupia to efekt działania i wygląd. Nie da się ukryć, że kobiety przywiązują wagę do koloru lakieru i tapicerki auta, co jest zrozumiałe. Kobiety zwracają również uwagę na łatwość parkowania auta, jeśli jest ono za duże i nie można nim swobodnie wszędzie wjechać, nie są zainteresowane danym modelem.

Jakie modele aut kobiety wybierają najchętniej?

  1. Bizneswoman

Królowa biznesu potrzebuje eleganckiego i pojemnego auta w stylu limuzyny. Powinna czuć się w nim pewnie i władczo. Doskonałą propozycją jest Jaguar FX, Mercedes klasy S lub Porsche Panamera.

  1. Studentka

Podczas studiów przydają się auta, którymi można z łatwością wszędzie zaparkować, jeździć po mieście oraz odwiedzać znajomych. Praktycznymi propozycjami dla studentek są Mini One, Nissan Note, Lancia Ypsilon, Fiat 500 lub większe rozwiązanie takie jak Toyota Corolla lub Honda Civic.

  1. Mama

Każda mama posiadająca uprawienia do prowadzenia pojazdów powinna zdecydować się na zakup wygodnego auta, w którym z łatwością można umieścić foteliki i bez większego trudu umieścić dziecko. Doskonałe są samochody rodzinne takie jak vany i minivany. Tylne siedzenie jest umieszczone wyżej niż w przypadku innych aut co ułatwia zamontowanie w nich fotelików. Rodzinnym autem, które doskonale nadaje się do przewożenia dzieci jest Volkswagen Routan Minivan, Ford Transit Connect, Dodge Grand Caravan lub Fiat Chrysler.

  1. Licealistka

Osoby, które ukończyły szesnaście lat mogą uzyskać prawo jazdy kategorii B1. Niestety jest niewiele aut, które można prowadzić dzięki temu uprawnieniu, szyldowym modelem jest Smart Fortwo I i jego kuzynii tacy jak np. Smart Roadster. To rozwiązanie jest idealne dla licealistek, które chcą wygodnie dojeżdżać do szkoły.

  1. Kobieta wolna i niezależna

Kobiety niezależne starają się manifestować swój status społeczny. Niestety nie ma idealnego samochodu, ale są propozycje, które zadowolą takie jak Mercedes-AMG S65 Cabrio, Volkswagen Garbus, a dla odważnych Maserati GranTurismo.

A dla mężczyzny?

Mężczyźni są bardziej indywidualni w kwestii motoryzacji, co widać min. poprzez auta, jakie wybierają. Ma z tym związek również wiek, status społeczny, posiadanie rodziny i wiele innych czynników.

Wiele kobiet ocenia mężczyzn poprzez auta jakimi jeżdżą, ale czy słusznie?

About Brands Media

Browse Archived Articles by Brands Media

Leave a Comment

Your email address will not be published.