Co zrobić, gdy puchną nogi, kostki i stopy?

Categories: Zdrowie i uroda // Tags: , .

Lis 30, 2016 // By:Brands Media // No Comment

Obrzęki często występują w trzech określonych miejscach, na nogach, kostkach oraz stopach. Takie schorzenie jest nazywane obrzękiem obwodowym. Może mieć ono wiele przyczyn oraz skutków ubocznych, mających bezpośredni wpływ na jakość życia. W tym artykule postaramy się poruszyć kilka kwestii dotyczących dyskomfortu związanego z opuchlizną kończyn dolnych.

Na początku warto nawiązać do przyczyn powstających obrzęków. Osoby starające się walczyć z powracającym schorzeniem powinny skupić się na przyczynie, a następnie podjąć leczenie. Najczęstszymi powodami powracających obrzęków limfatycznych jest:

 • otyłość,
 • niewydolność żylna,
 • żylaki,
 • przyjmowane sterydy,
 • problemy z pęcherzem moczowym lub nerkami,
 • zażywane antydepresanty,
 • środki na nadciśnienie oraz przeciwzapalne,
 • hormony takie jak testosteron i estrogen,
 • podróże – długie siedzenie,
 • praca w pozycji siedzącej lub stojącej.jak dbać o nogi

Kobiety mogą zmagać się z obrzękami w następujących sytuacjach:

 • menstruacja,
 • ciąża,
 • menopauza.

Przyczyna obrzęków nie zawsze jest znana. Może się również zdarzyć, że wiele czynników wpływa na powstawanie obrzęków żylnych, więc ustalenie ich staje się jeszcze trudniejsze.

Jak zdiagnozować przyczynę obrzęków?

W celu ustalenia przyczyny należy udać się do lekarza, który  wykona badania. Określenie przyczyny zatrzymywania płynów w organizmie przeprowadza się za pomocą EKG, aby zdefiniować, czy problem nie wynika z niewłaściwej pracy serca. Ponadto konieczne jest badanie moczu, krwi, a nawet zdjęcie rentgenowskie.

Jak radzić sobie z obrzękami?

Puchnące i nabrzmiałe nogi powodują dyskomfort i ból, więc osoby, które zmagają się z tą przypadłością, nieustannie poszukują skutecznej metody łagodzącej niedogodności. Jednym z najlepszych sposobów, jaki pozwolił uporać się z tym problemem ludziom na całym świecie, jest bielizna kompresyjna. Regularnjak walczyc z bólnem nóge zakładanie rajstop, pończoch lub podkolanówek pomaga niwelować obrzęki, co skutecznie łagodzi ból.
Ludzie z bólem kończyn dolnych zwalczają dyskomfort nosząc modne i wygodne produkty zapewniające właściwy ucisk na nodze.

Czy bielizna kompresyjna jest wystarczająca przy obrzękach limfatycznych?

Po ustaleniu przyczyny bólu można określić, która z zastosowanych terapii jest najskuteczniejsza. Osoby, które nie cierpią na choroby mogące powodować obrzęki limfatyczne, ale każdego dnia po pracy czujące nieprzyjemny ból w okolicach kończyn dolnych powinny bez wahania zdecydować się na codzienne zakładanie bielizny kompresyjnej. Jeśli natomiast przyczyną bólu są żylaki, czy problemy z nerkami, terapia powinna być kontrolowana przez lekarza.
Nie da się ukryć, że bielizna kompresyjna skutecznie wspomaga każdy rodzaj terapii, więc warto ją stosować podczas leczenia.

Gdzie można kupić bieliznę kompresyjną?

Jednym z najlepszych miejsc, w którym można kupić rajstopy, pończochy oraz podkolanówki kompresyjne jest sklep Compression & Fashion. Oferta, z którą można zapoznać się na stronie jest bogata, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie odpowiedni produkt. Ponadto dokładnie opisano wszystkie rodzaje kompresji, aby osoby poszukujące idealnego artykułu nie miały problemu ze znalezieniem go.

About Brands Media

Browse Archived Articles by Brands Media

Related

Leave a Comment

Your email address will not be published.