Urządzamy sypialnię

Sty 24, 2017 // By:Brands Media // No Comment

Sypialnia to bardzo ważne pomieszczenie w każdym mieszkaniu. To miejsce, w którym wypoczywamy, regenerujemy siły. Warunki w jakich śpimy, mają wpływ na to, jak się czujemy przez cały dzień i jak efektywna jest nasza praca. Sypialnie możemy urządzić w bardzo różnych stylach – wszystko zależy od osobistych upodobań, ale też możliwości danego pomieszczenia. Jednak bez względu na to, czy chcemy urządzić ten pokój w stylu angielskim, czy skandynawskim, warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

Wygodne łóżko

Podstawowe wyposażenie każdej sypialni to oczywiście łóżko. Zadbajmy o to, żeby było odpowiednich rozmiarów. Dla jednej osoby minimalna szerokość łóżka to 80 cm. Jeśli decydujemy się na łóżko dwuosobowe, najlepiej będzie, jeśli szerokość będzie dwa razy większa. Aspektem decydującym o tym, czy łózko jest wygodne, jest oczywiście materac. Nie ma jednej dobrej odpowiedzi na pytanie, jaki materac należy kupić. Wiele zależy od preferencji każdego człowieka. Te mogą się różnić nie tylko ze względów zwykłych upodobań, ale także np. ze względu na schorzenia kręgosłupa. Bez wątpienia cechą dobrego materaca jest po prostu to, że dobrze wspiera kręgosłup i to jest najważniejsza kwestia. Warto dobrze się zastanowić i w sklepie przedstawić dokładnie swoje oczekiwania, a także przetestować chociaż przez chwilę, materace z różnego tworzywa.

Naturalny rytm

Dobrze jest, gdy w sypialni uda nam się zachować odbicie naturalnego rytmu dnia i nocy. Jeśli właśnie budujemy dom albo kupujemy mieszkanie, na sypialnię warto wybrać to pomieszczenie, w którym okna będą wychodziły na wschód. W ten sposób rano będziemy mieli okazje budzić się przy promieniach słońca. Może nie być to najlepszym rozwiązaniem, dla ludzi, którzy lubią długo spać lub mają nieregularny tryb pracy, ale z pewnością takie poranki będą o wiele przyjemniejsze. W przypadku mieszkania w centrum miasta, postarajmy się także uniknąć tego, żeby okna naszej sypialni były po tej stronie co ulica czy podwórze. W ten sposób ograniczymy hałas w naszej sypialni i pozwoli to na spokojniejszy sen. Jeżeli chodzi o oświetlenie, to nie powinno być zbyt intensywne. Unikajmy wieszania lampy bezpośrednio nad łóżkiem, w tym pomieszczeniu bardzo dużą rolę odgrywają lampy boczne. Ważne jest, by zapewnić sobie w sypialni relaks i odprężenie, ale także możliwość przeczytania czegoś w łóżku.

Seriale przed snem

Często zdarza się tak, że chcemy mieć w sypialni także telewizor. Lubimy leżeć w łóżku i oglądać ulubione filmy czy seriale. Mimo oczywistych zalet rozrywkowych telewizja w tym samym pomieszczeniu gdzie śpimy, to nie jest zbyt dobry pomysł. Wszystkie sprzęty tego typu wytwarzają pole elektromagnetyczne. Ich zbyt duże nagromadzenie może spowodować, że będziemy się gorzej czuć. Mogą pojawić się bóle głowy, a także problemy z koncentracją. Długie oglądanie telewizji przed spaniem sprawia, że trudniej zasypiamy. Łóżko i sypialnia powinny kojarzyć się z wypoczynkiem i snem. Kiedy w pomieszczeniu znajduje się także telewizor, wtedy nie jest to już takie oczywiste. Jest jeszcze jeden aspekt, dla którego warto zdecydować się na brak telewizji w sypialni. Naładowanie elektryczne ekranu przyciąga kurz. Tym samym, nasze pomieszczenie jest o wiele bardziej zakurzone niż te, w których telewizora nie ma. Ze względów praktycznych, ale także zdrowotnych warto pozostawić telewizor w salonie lub innym pomieszczeniu, w którym na pewno nie będziemy spać.

Pomoc od profesjonalistów

Może się wydawać, że zaprojektowanie sypialni to zadanie proste, wszak najważniejsze jest to, żeby znajdowało się w niej łóżko. Jeśli jednak przyjrzymy się sprawie bliżej, od razu widać, że to coś więcej niż tylko pokój z łóżkiem i należałoby spełnić jeszcze kilka warunków, żeby nasz wypoczynek i sen były jak najwyższej jakości. Jeśli nie czujemy się na siłach, aby samemu urządzić ten pokój, zawsze możemy zwrócić się o pomoc do fachowców. Wtedy możemy być pewni, że każda nasza wizja na temat wymarzonej sypialni zostanie wprowadzona w życie. Na stronie pracowni MO Architekci możemy znaleźć bardzo interesujące projekty, które w rzeczywistości spełniają wszystkie oczekiwania użytkowników danych pomieszczeń. Architekci wnętrz bez wątpienia zadbają o satysfakcję klientów.

About Brands Media

Browse Archived Articles by Brands Media

Leave a Comment

Your email address will not be published.