Życie za miastem – coraz częstszy wybór

Lut 20, 2017 // By:Brands Media // No Comment

Współczesne miasta – z jednej strony dynamicznie rozwijające się metropolie, kojarzone z nowoczesnym życiem, dostępnością wielu rozrywek i atrakcji, doskonałą infrastrukturą. Z drugiej – przeludnienie, bardzo uciążliwy hałas, brak prywatności, toksyczny smog. Coraz więcej ludzi decyduje się porzucić mocno przereklamowane życie w mieście i przenosi się na wieś. Bilans zysków i strat jest jednoznaczny – warto mieszkać za miastem. Dlaczego?

wiatrak

Miejski zgiełk kontra wiejska sielanka

Miasto to beton, zgiełk, zanieczyszczenia środowiska, brak przestrzeni, ciągły pośpiech oraz znaczące koszty życia. A wieś? To spokój, zapierające dech w piersiach krajobrazy, wszechobecne towarzystwo przyrody. Wszędzie wokół cisza, szum drzew i krystalicznie czyste powietrze. Nie oznacza to jednak całkowitej rezygnacji z życia kulturalnego, zawodowego czy towarzyskiego. Nie skazuje osób mieszkających za miastem na samotność i odosobnienie. Dojazd do miasta zajmie z pewnością mniej czasu niż poruszanie się po centrum zatłoczonego, zakorkowanego miasta. Można zatem korzystać z wszystkich dostępnych w mieście atrakcji, ale bez okupywania tego mieszkaniem wśród smrodu, ogłuszającego hałasu i ciasnoty.

Mieszkanie na wsi ma jeszcze inne zalety. Posiadając dom i ogród, zdecydowanie więcej czasu spędzić można na świeżym powietrzu. A to powietrze jest naprawdę świeże! Ogród to także doskonały pretekst do letniego grilla czy wieczoru spędzonego na tarasie. (warto sprawdzić, co ma do zaproponowania osiedle Pasieki-Komorniki). Życie towarzyskie zatem kwitnie – znajomi zmęczeni życiem w mieście z pewnością przyjmą nie raz zaproszenie na taką plenerową imprezę.

zbozeWieś to zdrowie

Życie na wsi to najlepsze, co można zrobić dla doskonałego samopoczucia i nienagannego zdrowia. Rezygnacja z życia w mieście oznacza ograniczenie wpływu szkodliwego hałasu, który generować może nerwowość, zaburzenia koncentracji, bezsenność czy bóle głowy. Wieś natomiast oznacza ciszę i spokój, a zatem sprzyja relaksowi, efektywnej pracy umysłowej oraz nauce. Z pewnością docenią to zarówno dorośli jak i dzieci.

Smog to w ostatnich latach największy wróg mieszczuchów. Lista chorób, które powoduje ta zawiesina toksycznych substancji w powietrzu, jest bardzo długa. Poza dusznościami czy nasileniem objawów astmy, smog może generować nawet nowotwory! Życie na wsi jest całkowicie wolne od problemu smogu.

Kolejne korzyści zdrowotne wynikające z życia na wsi? Dużo wolnej przestrzeni i piękne okoliczności przyrody sprzyjają spacerom i innym formom aktywności ruchowej,podobnie jak posiadanie i pielęgnowanie ogrodu. Ponadto życie na wsi jest nieco wolniejsze i mniej stresujące niż w mieście, a redukcja stresu to podstawa zapobiegania wielu chorobom. Zatem nie pozostaje nic innego, jak porzucić zgiełk wielkiego miasta i docenić wszystko to, co oferuje wieś.

About Brands Media

Browse Archived Articles by Brands Media

Leave a Comment

Your email address will not be published.