Jakie w Polsce są najczęstsze przyczyny niepłodności?

Categories: Zdrowie i uroda.

Mar 26, 2017 // By:Brands Media // No Comment

Według najnowszych danych w naszym kraju, blisko 20% par ma mniejsze lub większe problemy, aby zajść w ciążę. Na szczęście jest bardzo wiele nieinwazyjnych metod, które pomagają zajść w ciążę, ale aby z nich skorzystać należy wcześniej poznać przyczyny niepłodności, co niestety nie zawsze jest tak prostym zadaniem, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka.

Najczęstsze przyczyny niepłodności

niepłotność kobietyWedług statystyk bardzo jasno wynika, że w około 40% przypadkach przyczyną niepłodności są mężczyźni. Główną przyczyną niepłodności u Panów jest przede wszystkim brak minerałów, które wynika z faktu niewłaściwego odżywiania. Osoby, które często korzystają z fast foodów i prowadzą niezdrowy tryb życia mogą mieć duże problemy z plemnikami i nie tylko. Pamiętać należy również i o tym, że problemem może okazać się również nadmierne spożywanie alkoholu. Według najnowszych badań to właśnie alkohol stanowi jeden z głównych inhibitorów płodności u mężczyzn. Lekarze udowodnili również, że duże ilości alkoholu zmieniają również sposób wytwarzania oraz uwalniania testosteronu.

Niepłodność wywołuje nie tylko alkohol

Pamiętać należy również i o tym, że przyczyną niepłodności może okazać się nie tylko alkohol i niezdrowe odżywianie, ale również masa innych używek. Dużym problemem w naszym kraju są papierosy. Badania wykazały, że palenie tytoniu, bardzo niekorzystnie wpływa na męską płodność. Nikotyna oraz wchłaniany tlenek węgla w bardzo dużym stopniu obniża liczbę aktywnych plemników w spermie.

Przyczyny niepłodności u kobiet

U kobiet z kolei, główną przyczyną niepłodności jest stres emocjonalny, anemia oraz nadwaga. Dość dużym problemem są również nierówności hormonalne, które mogą doprowadzić do endometriozy, czy cysty na jajnikach. Kobiety, które chcą zajść w ciążę, powinny uważnie zwracać uwagę również na to jakie lekarstwa przyjmują. Bardzo wielu lekarzy podaje cenne informacje, że częstymi problemami niepłodności u Pań, są środki przeciwbólowe, które przyjmowane są w olbrzymich ilościach. Kobiety muszą pilnować również swojej diety. Konsumpcja nabiału ma bardzo duży związek z kobiecą niepłodnością.

Artykuł powstał dzięki współpracy z firmą, która sprzedaje suplementy diety pomagające w walce z niepłodnością: www.inofem.pl

About Brands Media

Browse Archived Articles by Brands Media

Related

Leave a Comment

Your email address will not be published.