Outsourcing sprzątania – czy się opłaca?

Categories: Dom i ogród.

Mar 5, 2017 // By:Brands Media // No Comment

Usługi outsourcingu personelu sprzątającego od kilku lat cieszą się w naszym kraju olbrzymim powodzeniem, dlatego też z miesiąca na miesiąc pojawia się coraz więcej firmy sprzątających. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, czy outsourcing sprzątania rzeczywiście się opłaca.

Największe zalety

sprztanieJak wynika z najnowszych badań, wszelkie koszty sprzątania, dzięki outsourcingowi można błyskawicznie obniżyć nawet do 50%. Oczywiście w przypadku klientów indywidualnych, albo niewielkich przedsiębiorstw procent ten będzie stosunkowo niższy. Koszty zatrudnienia jednego pracownika wraz z wszelkimi podatkami, składkami ZUS, szkoleniami, czy badaniami lekarskimi jest bardzo duży. Rozwiązanie to jest również bardzo niewygodne, ponieważ może zdarzyć się taka sytuacja, że nasz pracownik po prostu zachoruje i nie będzie mógł przyjść do pracy. Dobra firma sprzątająca, która oferuje outsourcing zatrudnia wielu pracowników, dzięki czemu zawsze wywiąże się ze swoich zobowiązań.

Doświadczone firmy zewnętrzne

Profesjonalna firma sprzątająca ma przeważnie możliwość zakupu bardzo skutecznych środków chemicznych oraz najnowocześniejszych urządzeń. Jeżeli zatrudniamy własnego pracownika, to musimy zadbać o to, aby posiadał on odpowiedni sprzęt i odpowiednie środki chemiczne do czyszczenia. Własnych pracowników należy również przeszkolić, zwłaszcza jeżeli ma obsługiwać profesjonalny sprzęt. Jak widać outsourcing jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, dlatego też w dzisiejszych czasach coraz więcej osób, korzysta z jego dobrodziejstwa. Jest to idealne rozwiązanie przede wszystkim dla małych firm, które dopiero rozkręcają swoją działalność gospodarczą i nie chcą marnować czasu na sprawy związane z czystością pomieszczeń biurowych.

Kto powinien skorzystać z tego rozwiązania

Outsourcing sprzątania to doskonałe rozwiązanie przede wszystkim dla tych osób, których obłożenie podlega bardzo dużym wahaniom, wynikających na przykład z sezonowości. Właściciele hoteli potrzebują pracowników przede wszystkim w okresie sezonowym, ponieważ w kolejnych miesiącach zatrudnianie ekipy sprzątającej mijałoby się z celem. Zewnętrzna dobra firma sprzątająca, w takiej sytuacji jest najlepszym rozwiązaniem.

Artykuł powstał dzięki firmie ClarSystem, która oferuje sprzątanie budynków w całej Polsce.

About Brands Media

Browse Archived Articles by Brands Media

Leave a Comment

Your email address will not be published.