Jak ukryć nieprzespaną noc?

Maj 16, 2018 // By:Brands Media // 1 comment

Każdemu z nas zdarzyło się kiedyś zarwać noc. Nie ważne czy to na imprezie ze znajomymi czy podczas ciężkiej pracy. Brak snu widać nie tylko po tym, że ciągle ziewamy, ale i po naszym wyglądzie. Właściwie to głównie po nim.

Pierwsza pomoc na niewsypanie

Masz ważne spotkanie i zmęczenie na Twojej twarzy jest niedopuszczalne? Spokojnie weź zimny prysznic. Pobudzi krążenie, więc zyskasz soczyste rumieńce, orzeźwi Cię i doda energii. Bezpośrednio po kąpieli zjedz duże i pożywne śniadanie. Zadbaj o świeże warzywa i węglowodany. Pobudzą Cię do życia i dostarczą energii na długo. Po nieprzespanej nocy organizm potrzebuje takiego zastrzyku energii.

Uzupełniamy płyny

Nawet jeśli poprzedniego wieczora nie zakrapiałeś alkoholem to warto jest uzupełnić płyny. Woda mineralna czy sok pomarańczowy świetnie się do tego nadadzą. Nie przesadzaj z kawą, jedna powinna wystarczyć na kilka godzin. W międzyczasie możesz zastosować maseczkę, a w całe ciało wklepać balsam (szczególnie latem kiedy odsłaniamy dużo skóry – brak snu widać na całym ciele!).

Dobry makijaż pomaga rozwiązać problem

Twoje oczy nadal nie wyglądają zbyt dobrze? Są spuchnięte i podkrążone? Zaparz rumianek albo zioła świetlika i zrób sobie chłodny kompres z wacików do demakijażu nasączonych chłodnym (!) naparem. Na sam koniec zrób sobie makijaż. Zadbaj szczególnie o korektor pod oczami i unikaj niebieskich, fioletowych czy szarych cienie. Te podkreślą Twoje zmęczenie. Lepiej użyj neutralnych kolorów jak beż lub brąz. Usta pomaluj błyszczykiem, który będzie odbijał światło. Możesz też użyć rozświetlacza.

Wszystko można zakamuflować, jednak…

Dzięki tym zabiegom w znaczący sposób zakamuflujesz swoje zmęczenie, ale to nie jest przepis, który sprawdzi się każdego dnia. Po nieprzespanej nocy najlepiej jest wrócić wcześniej do domu i porządnie się wyspać.

 

Jeżeli chcesz wyglądać świeżo i pięknie, skorzystaj z usług Studia Stylizacji63!

About Brands Media

Browse Archived Articles by Brands Media

Comment (1) | Leave a comment

  1. Cześć, to jest komentarz.
    Aby skasować ten komentarz, zaloguj się i wyświetl komentarze tego wpisu. Wtedy zobaczysz opcje edycji oraz kasowania komentarzy.

    Odpowiedz

Leave a Comment

Your email address will not be published.