5 powodów, dla których warto wysyłać kartki świąteczne

Categories: Lifestyle.

Paź 26, 2018 // By:Brands Media // No Comment

W dobie Internetu i rozwoju technologicznego oraz w bardzo szybkim trybie życia, niestety coraz mniejszą wagę przykłada się do stosunków międzyludzkich. Widać to wyraźnie na przykład jeśli chodzi o wysyłanie życzeń świątecznych. Obecnie bardzo często odbywa się to w formie, krótkiego, często mało znaczącego SMS-a lub wiadomości e-mail. Warto jednak włożyć w to więcej wysiłku – powracając do tradycji wysyłania kartek drukowanych. Dlaczego?

Wysyłanie kartek świątecznych – czemu warto to robić?

Można wymienić co najmniej pięć powodów, które pokazują, że druk kartek świątecznych i ich wysyłanie ma sens. Można do nich zaliczyć to, że:

  1. Kartka świąteczna jest niezwykle miłym gestem, którego tradycja została zapoczątkowana już w XIX wieku. Stąd też warto ją kultywować, szczególnie dlatego, że otrzymana, na pewno zostanie zapamiętana.
  2. Kartka może być dla odbiorcy zaskakującą i niesłychanie miłą niespodzianką, szczególnie teraz, kiedy życzenia wysyłane są przez aplikacje, maile i wiadomości tekstowe. Będzie to gest sentymentalny i bardzo osobisty.
  3. Wydrukowane kartki będą przechowywane przez lata, można będzie do nich wracać, na nowo oglądać i czytać życzenia. Zupełnie inaczej jest z szybko zapominanymi SMS-ami, które można łatwo wykasować i równie łatwo zapomnieć.
  4. Życzenia wypisywane na kartkach będą niepowtarzalne. Tworzy się je bowiem ze słów płynących prosto z serca. Nawet kilka słów skreślonych ręcznie, będzie cenniejsze niż to, co można otrzymać drogą internetową. Czasem zdarza się tak, że na pocztę elektroniczną dostaje się od kilku osób takie same życzenia i śmieszną grafikę. Sprawia to, że tak naprawdę nie pamięta się, kto przesłał dane wiadomości. Nie ma się także pewności, że nadawca na pewno pomyślał o adresacie – może wysłał bezmyślną wiadomość grupową? Natomiast kartka wysłana pocztą zawsze kierowana jest do konkretnej osoby, co pozwala czuć się naprawdę wyróżnionym.
  5. Rozwój technologiczny spowodował, że drukowane współcześnie kartki mogą posiadać naprawdę niepowtarzalny wygląd. Kiedyś było one wyłącznie czarno-białe, później wprowadzono grafiki kolorowe. Obecnie nadruki mogą przyjmować różne oryginalne formy, będą na przykład kartkami trójwymiarowymi. Oczywiście bardzo wyjątkowe będą także kartki wykonane własnoręcznie.

About Brands Media

Browse Archived Articles by Brands Media

Related

Leave a Comment

Your email address will not be published.