Dlaczego wygląd stoiska na targach jest istotny?

Categories: Biznes i ekonomia.

Paź 15, 2018 // By:Brands Media // No Comment

Targi to dla każdej firmy doskonała okazja do zaprezentowania swojej marki i zdobycia nowych klientów czy kontrahentów. To bardzo atrakcyjna forma komunikacji z odbiorcami. Jednak samo uczestnictwo w takiej imprezie to za mało. Kluczem do  sukcesu jest atrakcyjny wygląd stoiska targowego.

Stoiska targowe – jak powinny wyglądać?

Wygląd stoiska targowego to tak naprawdę wizytówka danej firmy. Ludzie to w zdecydowanej większości wzrokowcy. Zatem, to co zobaczą, będą utożsamiać z daną firmą. Znaczenie w tym przypadku mają kolorystyka, kształty czy elementy graficzne. Całość powinna oczywiście ze sobą współgrać.  Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić jest wybór odpowiedniej powierzchni wystawienniczej. Tutaj sporo zależy od możliwości finansowych firmy, a także specyfiki danych targów. Nie bez znaczenia jest branża, w której firma działa. Producent samochodów z oczywistych względów potrzebuje więcej miejsca do prezentacji niż mała firma reklamowa. Większość wystawców wybiera stoiska o wielkości do 20 metrów kwadratowych. Z drugiej strony wielkość na pewno ma wpływ na odbiór firmy przez potencjalnych klientów.

Jak zachęcić klienta do odwiedzenia stoiska?

Okazuje się, że atrakcyjny wygląd stoiska targowego ma kluczowe znaczenie. Tylko wówczas jest ono chętnie odwiedzane przez gości targów. Dzisiaj powszechnie wykorzystuje się już nowoczesne monitory multimedialne, kurtyny LED czy projektowy wizyjne i lasery. Wystawcy próbują zachęcić odwiedzających nietypowymi elementami i nietuzinkowym designem. Stawiają na rośliny, elementy metalowe, drewniane, szklane, imitacje kamieni itd. W tym przypadku pozwolić sobie można na wiele. Warto jednak pamiętać podczas projektowania stoiska targowego o tym, że goście targów muszą wiedzieć najpierw, gdzie dane stoisko się znajduje i jak można je znaleźć. Imprezy targowe są na ogół bardzo duże i samodzielne odnalezienie jednego, konkretnego stoiska bywa  w praktyce bardzo trudne. Dlatego warto zadbać o odpowiednie ulotki, foldery czy zaproszenia z mapą.

About Brands Media

Browse Archived Articles by Brands Media

Leave a Comment

Your email address will not be published.