Akcesoria do rowerów

Akcesoria do rowerów

Każdy rowerzysta przed wyjechaniem w trasę musi pamiętać o tym, żeby być na niej bezpieczny. Jest to ważne nie tylko dla niego, ale też dla innych uczestników ruchu. Na drodze spotkać można przecież innych rowerzystów, a także pieszych czy samochody. Warto więc wiedzieć, jak zwiększyć swoje bezpieczeństwo przed podróżą rowerową.

Akcesoria niezbędne do naprawy roweru

Dorośli jak i dzieci, które często jeżdżą rowerami powinni wiedzieć o tym, że poruszanie się po drogach publicznych może być bardzo niebezpieczne. Wszelkie zagrożenia mogą przyjść zarówno ze strony innych uczestników ruchu, jak i kondycji tras, która często pozostawia wiele do życzenia. Jeśli chodzi o szkody, które wyniknąć mogą z trasy, po której się poruszamy, to najczęściej dochodzi do przebicia opony lub jej innego uszkodzenia. Będąc kilka lub nawet kilkadziesiąt kilometrów od domu, nie ma możliwości sprawnego przetransportowania uszkodzonego roweru do mieszkania. Aby móc dalej jechać rowerem z przebitą oponą, należy wcześniej zaopatrzyć się w specjalny zestaw ratunkowy przeznaczony do naprawy opon i kół. Znaleźć w nim można gumowe łaty oraz szybkoschnący klej, który zapewnia idealną szczelność. Warto nadmienić, że z przebitej opony ucieknie powietrze, więc trzeba będzie ją napompować. Kolejnym niezbędnym akcesorium jest niewielkich rozmiarów pompka do kół.

Prędkościomierz — przydatny podczas jazdy po mieście

Inne akcesoria rowerowe zwiększające bezpieczeństwo na drodze to wszystkie dodatki, które pozwalają mieć jak najwięcej kontroli nad swoim jednośladem. Jednym z nich jest oczywiście prędkościomierz, który pokazuje, z jaką prędkością się poruszamy. Warto nadmienić, że dzisiejsze prędkościomierze są bardzo dokładne, dzięki temu podawane przez nie dane są prawdziwe. Znając prędkość, z jaką się poruszamy, możliwe jest przystosowanie jej do panujących na drodze warunków.

Jak zwiększyć swoją widoczność na drodze w czasie jazdy rowerem?

Na drodze bardzo ważna jest widoczność. Poruszając się szybko lub też w nieciekawych warunkach atmosferycznych zasięg widzenia jest naprawdę ograniczony. Aby tego uniknąć, przed jazdą, należy zakupić odpowiednie oświetlenie do roweru, które zresztą jest wymagane ustawowo a za jego brak można dostać mandat. Warto pamiętać o tym, aby światełko z tyłu roweru było w kolorze czerwonym a z frontu białym. Co więcej, wielu rowerzystów chcąc być bardziej widocznym zakłada również kamizelki odblaskowe. Dzięki temu widać ich z daleka i są bardziej bezpieczni. Według ekspertów kamizelki powinny być zawsze zakładane przez dzieci, które chcą jeździć na rowerze. Jak wiadomo bezpieczeństwo na drodze jest najważniejsze.

Jak dbać o bezpieczeństwo na drodze?

Wiele osób uważa również, że bezpieczeństwo oraz poczucie komfortu zwiększone są dzięki dodatkowym akcesoriom pozwalającym przewozić dodatkowy sprzęt. Mowa oczywiście o sakwach oraz koszyku, do których chować można wiele przydatnych w trasie rzeczy oraz produktów spożywczych i napojów, które jak wiadomo mogą okazać się bardzo przydatne, szczególnie wtedy gdy przewidziana trasa jest bardzo długa i przebiega przez miejsca słabo zaludnione. To samo dotyczy również specjalnego koszyczka na bidon, w którym stabilnie trzymać można ulubiony napój, który łatwo się wyciąga i chowa bez konieczności postoju.

Warto zaopatrzyć się w dobrej jakości akcesoria rowerowe

Podsumowując, bezpieczeństwo na drodze jest bardzo ważne, dlatego też należy wyposażyć siebie i swój rower w dodatkowe akcesoria, które pozwolą czuć się bezpiecznie podczas jazdy. Dobrze przygotowanym ekwipunkiem pochwalić się mogą kolarze, którzy poważnie interesują się tym, co robią. Warto więc korzystać z akcesoriów, za których wykonanie odpowiadają znani i cenieni producenci sprzętu kolarskiego.

Lubi:
0 0
Wyświetlenia:
14
Kategorie artykułów:
PodróżeSportStyl życia

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

//end .entry-bottom