Czy można posiadać w domu nasiona marihuany w celach kolekcjonerskich?

Nasiona marihunaen

Szukasz informacji na temat legalności posiadania nasion marihuany w swoim domu? Nie wiesz, czy można bezpiecznie kupić kolekcjonerskie nasiona marihuany? Dowiesz się o tym i o jeszcze kilku innych, ciekawych zagadnieniach z poniższego tekstu.

Czy zakup nasion marihuany jest legalny?

Kupowanie nasion konopi czy marihuany wiąże się często z wieloma emocjami i pytaniami. Istnieje, w pewnych kręgach czy grupach społecznych na ten temat wiele mitów. Przyczyną takiego stanu jest najczęściej brak wiedzy na ten temat. Należy zaznaczyć, iż w Polsce, zakup nasion do celów kolekcjonerskich przez osoby pełnoletnie jest jak najbardziej legalny. Pojawia się coraz więcej sklepów internetowych oferujących nasiona konopi. Oczywiście, większość tych sklepów posiada odpowiednie pozwolenia na handel tym towarem. W naszym kraju zabronione jest z kolei hodowanie marihuany.

Czy można posiadać w domu nasiona marihuany?

Posiadanie czy przechowywanie nasion konopi w domu jest całkowicie legalne. Nie ma z tym żadnych problemów. Nie trzeba obawiać się grzywny czy też pozbawienia wolności. Konopie czy marihuana nie są umieszczone na liście narkotyków w Polsce. Wynika to z faktu, że nie wszystkie odmiany konopi nadają się do produkcji narkotyków. Sama ich uprawa jest bardzo wymagająca. Wartym ponownego podkreślenia jest fakt, iż nasiona marihuany można sprzedawać tylko osobie, która ukończyła 18 lat. Dzięki nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z 2017 roku dopuszczono także do obrotu rośliny konopi siewnej, która ma w sobie stężenie THC na poziomie poniżej 0,2%. Wykorzystuje się je do produkcji tak modnych ostatnio olejków CBD oraz do aromaterapii.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie nasion marihuany?

Ważne jest, aby podczas zakupu nasion dowiedzieć się, czy są one feminizowane. Chodzi o to, iż ze zwykłego nasiona wyrosną kwiaty męskie i żeńskie, po połowie. W tym momencie powstaje problem przypadkowego zapylenia konopi przez męskie odmiany. Rozwiązaniem problemu jest właśnie feminizacja nasion. Dzięki temu 99,9% roślin, które wyrosną z tych nasion, będzie odmiany żeńskiej. Na rynku możemy znaleźć naprawdę wiele odmian nasion. Generalny podział rozróżnia dwa rodzaje, takie jak: Indica i Sativa. Te pierwsze pochodzą z terenów gór, a te drugie z miejsc o charakterze i klimacie tropikalnym. Wyróżnia się także odmiany hybrydowe, które łączą w sobie cechy Indica i Sativa. Najbardziej popularnymi w sprzedaży są jednak tak zwane Automaty, czyli takie nasiona, które mogą kwitnąć niezależnie od pory oraz natężenia światła.

Jak przechowywać nasiona marihuany?

Bardzo ważną kwestią w czasie przechowywania nasion jest fakt, iż powinno się zapewnić im odpowiednią ochronę przed uszkodzeniami. Pomimo tego, że nasiona są twarde i wytrzymałe, to jednak złe przechowywanie może wpłynąć na ich rozwój i żywotność. Zdrowe nasiona potrzebują od 48 do 72 godzin na wykiełkowanie. Te źle przechowywane potrzebują na to nawet do 7 dni. Co więcej, koniecznie trzeba unikać wilgoci. Najlepiej jest, gdy przechowujemy je w oryginalnym opakowaniu i w niskiej temperaturze w zakresie od -6 do 8 stopni na plusie. Może to być w lodówce, w słoiku lub pudełku z gumką. Aby być pewnym braku wilgoci w opakowaniu, warto wrzucić tam razem z nasionami żel do jej pochłaniania lub nawet ryż. Spróbować można także pakowania próżniowego. Bardzo ważną kwestią, o której trzeba pamiętać, jest unikanie wystawiania nasion na światło słoneczne lub inne. Niedopilnowanie tego przyczyni się do znacznego zmniejszenia kiełkowalności nasion. Jest to szczególnie ważne przy przezroczystych opakowaniach, w których czasem sprzedaje się nasiona.

Liczymy, że wpis okazał się być przydatny.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem internetowym holenderskiskun.pl.

Lubi:
0 0
Wyświetlenia:
15
Kategorie artykułów:
Dom

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

//end .entry-bottom