Czy warto kupić/ wynająć drona na ślub?

Ślub jest wyjątkową i niepowtarzalną chwilą. Właśnie dlatego większość z nas pragnie uwiecznić ten dzień za pomocą zdjęć, czy materiału wideo. Coraz powszechniejsze stało się filmowanie z powietrza osób składających życzenia młodej parze czy bawiących się na weselu gości. Drony w zaskakująco krótkim czasie stały się niezwykle popularne i zaczęto je wykorzystywać w wielu dziedzinach.

Dronowa rewolucja, co to takiego?

Dron jest bezzałogowym statkiem latającym, który był pierwotnie wykorzystywany do celów wojskowych. Jego sterowanie odbywa się za pomocą komputera czy tabletu. O dłuższego czasu przeżywamy prawdziwą dronową rewolucję, wpłynęła ona na to, że urządzenia te nie kosztują już sum, które przyprawiają o zawrót głowy. Dziś nowoczesne drony zachęcają niską ceną i są szeroko dostępne. Dron może unosić się w górę i latać we wszystkich kierunkach. Może być wykorzystywany w celach:

militarnych – podczas obserwacji oraz wykonywaniu działań bojowych,
cywilnych – podczas eksploracji trudno dostępnych miejsc takich, jak np. obszary podbiegunowe,
rekreacyjnych – jako forma zabawy, podobnie jak w przypadku zdalnie sterowanych modeli samolotów,
komercyjnych – podczas kręcenia filmów czy fotografii z lotu ptaka.

Co należy sprawdzić przed zakupem drona?

Dron to nie tylko niezwykle przydatny sprzęt w rękach profesjonalistów, ale również ciekawa zabawka, dostarczająca wiele frajdy. Urządzenia te są niezwykle różnorodne. Należy więc pamiętać, że dron dronowi nie równy. Wynika to ze względu na charakterystyczne cechy poszczególnych modeli. Warto więc sprawdzić u naszego drona:
maksymalny czas lotu, jeśli mamy zamiar filmować za pomocą naszego drona rożnego rodzaju uroczystości warto, by baterie utrzymujące maszynę w ruchu działały dłużej niż 10 min.,
maksymalny udźwig lub maksymalna waga startowa jest to istotne, gdy dron ma udźwignąć, np. kamerę,
jakość kamery,
sterowanie,
jakość wykonania i odporność tańsze urządzenia są zazwyczaj wykonane z gorszych materiałów dzięki czemu mogą szybko ulec zniszczeniu,
dodatkowe funkcjonalności.

Czy sprawdza się dron podczas wesela?

Filmowanie ślubu i wesela z powietrza sprawia, że możemy w zupełnie inny sposób spojrzeć na ceremonię ślubną. Film nagrany z lotu ptaka to doskonały prezent ślubny. Dzięki ujęciom wykonanym przez drona można zmontować unikalny film, pokazujący ceremonie wraz z pięknymi widokami. Filmowanie z kilkunastu metrów pozwala na ujęcie bardzo szerokiej perspektywy. Dron umożliwia ukazanie piękna budowli, architektury krajobrazu, a ponadto obejmie wszystkich przybyłych Gości. Nagranie z wesela wzbogacone o ujęcia wykonane z powietrza znacznie urozmaici każdy ślubny film. Warto zwrócić uwagę na to, że tego typu przedsięwzięcie nie jest ogromnym wydatkiem. Ceny takiej usługi rozpoczynają się już od 1000 złotych. Należy o tym pamiętać, że dron nie wleci do kościoła czy restauracji, gdyż może wtedy narobić szkód.

Lubi:
0 0
Wyświetlenia:
278
Kategorie artykułów:
Technologia

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

//end .entry-bottom