Jak ozdobić dom na święta z wykorzystaniem lampek LED?

Jak ozdobić dom na święta z wykorzystaniem lampek LED?

Jesienią i zimą ilość światła w naszych domach bardzo się zmniejsza. Okres świąt Bożego Narodzenia to czas, który nierozerwalnie związany jest z błyskiem świątecznych lampek, dzięki temu w naszych domach znowu gości światło i radosny nastrój. Jak ozdobić dom na święta z wykorzystaniem lampek LED?

Jak udekorować okno światełkami LED? 

Wykorzystując światło do dekoracji mieszkania, nie trzeba skupiać się wyłącznie na choince. Warto zadbać, by świąteczne ozdoby — lampki LED znajdowały się w całym mieszkaniu. Okno jest bardzo ważnym elementem świątecznych aranżacji, gdyż zdobi nasze mieszkanie nie tylko od wewnątrz, ale również od zewnątrz i sprawia, że dom już z daleka jest radosny i elegancki.

Niewielkie lampki w postaci kurtyny świetlnej będą wyglądały jako ozdoba firan. Można je powiesić na karniszu, ale również można zwiesić je tak, by delikatnie spływały po firanach. Dzięki temu całe okno będzie jaśniało.

Dekorując okno lampkami LED nie można zapomnieć o parapecie. Niedbale rzucony sznur lampek led, który umieścimy między kwiatami, będzie dekoracją, która wprowadzi świąteczny klimat. Warto na parapecie również ułożyć świąteczne ozdoby. Kilka bombek, szyszki pomalowane na biało czy ceramiczny Mikołaj dopełnią aranżacji.

Czy lampki LED można wieszać na ścianie?

Lampkami LED możesz udekorować także swoje ściany. Pojedyncze sznury lampek można wykorzystać je jako dekoracje, które zawisną na ramie obrazu lub jako swobodnie puszczony sznur lampek przecinający ścianę. Pięknie również wyglądają kurtyny (girlandy) z lampek led, które można powiesić tuż pod sufitem, dzięki temu nastrojowe światło będzie znajdowało się na całej ścianie.

Wykorzystując do dekoracji lampki choinkowe, można z nich stworzyć świąteczny napis, który znajdzie się nad komodą lub nad sofą. Lampki montujemy do ściany przy pomocy taśmy malarskiej lub wykorzystując niebrudzące plasteliny. Będzie to efektowna dekoracja, którą po świętach będzie można bez problemu usunąć.

Oświetlenie stołu

Stół, przy którym spożywamy uroczystą kolację powinien być udekorowany w niebanalny sposób. Wykorzystując, do ozdoby, lampki led można to zrobić w łatwy i tani sposób. Delikatne łańcuchy świetlne LED można umieścić w szklanych wazonach lub misach, które dodatkowo wypełnimy solą oraz kompozycją z zimowym motywem. Można również zdecydować się na bardziej surową dekorację, która będzie idealnie komponowała się z nowoczesnym wystrojem salonu. Umieszczając proste lampki choinkowe w szklanej misie lub wazonie ustawiamy ją do góry nogami. Misa może stanąć na drewnianym krążku, który będzie dodatkową dekoracją. Dekorując stół lampkami LED warto pamiętać, że w naszej kompozycji znaczącą rolę odgrywa także obrus. Na Święta można wybrać obrus czerwony lub biały. Bardzo interesująco będzie wyglądał także czarny bieżnik. Jest to propozycja dla osób, które cenią sobie niestandardowe pomysły.

Światełka choinkowe — idealne do dekoracji domu na Święta

Światło to radość. W czasie świąt powinno być jej jak najwięcej. Warto więc do świątecznych dekoracji wykorzystać najlepsze lampki choinkowe, które wprowadzą przyjemny nastrój do wnętrza.

Lubi:
0 0
Wyświetlenia:
14
Kategorie artykułów:
Dom

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

//end .entry-bottom