Jak wybierać rowerowy bagażnik?

Jak wybierać rowerowy bagażnik?

Dla wielu osób jazda na rowerze to prawdziwa pasja. Z jednośladu korzysta się nie tylko w celu wyjazdu na dłuższą wycieczkę, ale również w celu dojazdu do pracy czy na zakupy. W takich przypadkach bardzo przydatny jest bagażnik, dzięki któremu wygodnie przewozić można najpotrzebniejsze rzeczy. Na rynku dostępne są różne rodzaje rowerowych bagażników. Czym kierować się wybierając ten konkretny?

Praktyczne urządzenie

Mogłoby się wydawać, że w dzisiejszych czasach z bagażnika rowerowego już mało kto korzysta. Nic bardziej mylnego. Bagażnik to niezwykle praktyczne i przydatne urządzenie. Jeśli spojrzy się na dostępną na rynku ofertę bagażników, to szybko można się przekonać, że ilość różnych modeli pozwala na dobór takiego bagażnika, który idealnie spełniać będzie indywidualne potrzeby i oczekiwania. Bagażnik służy oczywiście do przewożenia różnych rzeczy. Świetnie sprawdzi się zatem choćby na zakupach. Torby można wygodnie umieścić w bagażniku i bez problemu z zakupami przyjechać do domu. Jak wspomniano, wybór rowerowych bagażników jest bardzo szeroki. Jakie są rodzaje bagażników rowerowych?

Szeroka oferta bagażników

Dzisiejsze bagażniki na rower w dużej mierze nie przypominają tych sprzed dekady. Obecnie na rynku dostępne są różne konstrukcje, które wyróżniają się różnymi sposobami mocowania. Czy rodzaj bagażnika ma znaczenie? Oczywiście, że tak. Wybierając konkretny model, kierować powinno się przede wszystkim tym, co i w jakich warunkach zamierza się w nim przewozić.

Bagażnik na tył roweru

Klasyczny model bagażnika to bagażnik na tył. Pamiętać jednak trzeba, że na rynku są różnej jakości bagażniki tego typu. Dlatego przy wyborze tego konkretnego, uwagę zwrócić należy na kilka elementów. Najważniejszy jest materiał wykonania. Jeśli zamierza się przewozić dość ciężkie rzeczy, to dobrym wyborem będzie stalowy bagażnik na tył. Pozwala on na przewóz bagażu o większej wadze. Stalowe bagażniki rowerowe na tył są także wytrzymalsze na ewentualne uszkodzenia. Tylne bagażniki rowerowe produkowane są także z aluminium. Są lżejsze, ale przewozić można na nich rzeczy o mniejszej wadze. Poza materiałem wykonania, istotny przy wyborze bagażnika na tył jest również sposób montażu. Najczęściej bagażnik mocowany jest do ramy roweru. Przed zakupem bagażnika sprawdzić zatem trzeba, czy na ramie posiadanego jednośladu znajdują się otwory potrzebne do zamocowania bagażnika. Niektóre modele bagażnika na tył mogą być także zamontowane na sztycy.

Bagażnik na przód roweru

Innym rodzajem bagażnika rowerowego jest bagażnik na przód. Najczęściej taki bagażnik mocowany jest do widelca. Warto wybrać taki model, który daje możliwość regulacji położenia górnej płyty. Pozwala to na łatwe i szybkie dostosowanie bagażnika do roweru. Pamiętać jednak trzeba, że w przednim bagażniku przewozić można jedynie dość lekki bagaż. Nie powinien on przekraczać 10 kg. Bagażnik na przód może być również montowany do osi koła przedniego. Swoim wyglądem taki bagażnik przypomina proste krzesełko.

Bagażnik rowerowy pod sakwy

Jeśli preferuje się dłuższe wycieczki rowerowe, to wie się, że na taki wyjazd zawsze trzeba zabrać więcej rzeczy. Dlatego w takim przypadku warto postawić na bagażnik rowerowy pod sakwy. To bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie. Dobrym wyborem będzie tu model mocowany z tyłu roweru, który opierać będzie się na przykręconych do osi koła wspornikach.

Jak wybierać rowerowy bagażnik?

Jak widać, możliwości jest dużo. To, czym kierować się przy wyborze konkretnego modelu, to przeznaczenie bagażnika. Przede wszystkim mowa tu o tym, ile rzeczy zamierza się w bagażniku przewozić i jak ciężkie one będą.

Artykuł powstał we współpracy z  torpedo24.pl

Lubi:
0 0
Wyświetlenia:
13
Kategorie artykułów:
PodróżeRozrywkaStyl życia

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

//end .entry-bottom