Naprawa wrzecion

W ostatnich latach dużą popularnością cieszy się naprawa wrzecion. Cały czas brakuje specjalistów w tej dziedzinie, więc nic dziwnego, że zapotrzebowanie na takie usługi jest wysokie.

Serwis wrzecion czy to się opłaca?

W zależności od rodzaju uszkodzenia, naprawa wrzecion może przybierać różne formy. Serwis wrzecion powinien być przeprowadzony przez doświadczonego specjalistę, który zna się na maszynach. Przydatne jest wypytanie znajomych, którzy mogą coś wiedzieć na temat specjalistów z tej branży. W serwisie maszyn cnc powinny znaleźć się profesjonalne urządzenia służące do diagnostyki i określenia poziomu uszkodzeń. Kluczowe są także standardy jakościowe oraz ogólna dokumentacja, która musi być zawsze przedstawiona w przypadku uszkodzenia wrzeciona. Nieodłącznym elementem naprawy maszyn cnc jest zakup części wymiennych. Na halach produkcyjnych takie maszyny psują się bardzo często, dlatego serwis wrzecion odgrywa ważną rolę. Najlepiej kupować części od sprawdzonych i renomowanych producentów, którzy cieszą się dobrą opinią. Oczywiście niektóre elementy można kupić bardzo tanio, ale ich trwałość raczej nie zachwyca, dlatego nie posłużą wiele lat. Często stosuje się obecnie modernizacje, takie jak wyważenia. Swój zaprzyjaźniony serwis cnc powinien mieć każdy warsztat produkcyjny, w którym wykonuje się obróbkę na maszynach cnc. Działając w ten sposób można osiągnąć zdecydowanie lepsze efekty. Usługi zawsze będą wykonane lepiej przez zaprzyjaźniony serwis, niż taki, który został wybrany spontanicznie i z przypadku. 

Jakie wrzeciono wybrać do grawerki CNC i frezarki?

Naprawa maszyn cnc jest niezbędna, jeżeli nieuprawniony pracownik zepsuje tokarkę. Wrzeciono jest podstawowym podzespołem każdej obrabiarki oraz frezarki. Na rynku są dostępne tanie wrzeciona szczotkowe w plastikowych obudowach, ale nie warto inwestować w nie pieniędzy, ponieważ będą zbyt słabe nawet dla początkujących osób. Profesjonalne wrzeciono bezszczotkowe powinno posiadać sterowany falownik oraz metalową obudowę. Ważna jest również szczelna komora silnika, ponieważ dzięki temu praca przebiega w bezpiecznych warunkach. W takim wrzecionie jest możliwość ustawienia mocy oraz obrotów urządzenia. Profesjonalne wrzeciona mogą z powodzeniem służyć nawet przez 10 lat. Przy obróbce stali nierdzewnej i tworzyw termoplastycznych lepiej nie stosować wysokich obrotów. 

Jakie wrzeciono wybrać do obróbki drewna?

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w przypadku obróbki drewna, ponieważ tu wysokie obroty sprawdzą się bardzo dobrze. Na uwagę zasługuje fakt, że te same wrzeciona można wykorzystać do obróbki drewna, aluminium oraz laminatów. Do obróbki tych materiałów wystarczające będzie wrzeciono 0.8 kW/24.000 obr/min. Nominalna wartość obrotów wrzeciona jest zawsze wskazana na tabliczce znamionowej. Trzeba jednak pamiętać, że nie zawsze z taką prędkością będzie się kręciło. Do zwiększania i zmniejszania obrotów urządzenia służy falownik. Trzeba mieć na uwadze, że podczas zmniejszania obrotów spada również moc wrzeciona. Średnica łożysk zwiększa się wraz ze wzrostem mocy. Jest to też główny czynnik, który wpływa na obniżenie prędkości obrotowej.

Artykuł powstał we współpracy z spintek.pl

Lubi:
0 0
Wyświetlenia:
18
Kategorie artykułów:
Technologia

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

//end .entry-bottom