Ściany osłonowe – elegancja i skuteczność

prafalkielce.pl

Patrząc na współczesne budownictwo, możemy podziwiać niezwykłe rozwiązania konstrukcyjne. Eliminacja betonowych brył, coraz więcej przyciągających wzrok błyszczących w słońcu budowli wzbudza niemałe emocje i odczucia estetyczne. Wszystko to możliwe jest dzięki nieustannemu rozwojowi technologii, która od lat pozostaje na usługach takich dziedzin jak właśnie budownictwo i architektura. Dzięki tej dziedzinie właśnie zawdzięczamy takie konstrukcyjne cudo jak montowane na okna z aluminium, czy ich następców — ściany osłonowe.

Przede wszystkim ekonomicznie

Zastanawiając się nad przewagą, jaką aluminium ma nad innymi wykorzystywanymi w budownictwie tworzywami, należy wskazać jego największe zalety.

Po pierwsze — wysoka odporność na uszkodzenia. W przeciwieństwie do drewnianych elementów aluminium nie poddaje się działaniu korozji. Odporne jest także na szkodliwe działanie zmiennych warunków atmosferycznych, takich jak wahania temperatur.

Wysokie właściwości izolacyjne to niezwykle pożądany przymiot nie tylko w domowym zaciszu, ale i w biurowej przestrzeni. Dochodzące z zewnątrz hałasy, szczególnie z centrum dużego miasta, mogą przeszkodzić w pracy nawet najbardziej zorganizowanemu pracownikowi.

Lekkość aluminium to z kolei bardzo istotna cecha nie tylko ze względów architektonicznych, ale i ekonomicznych. W połączeniu z wysoką wytrzymałością materiał ten, jak żaden inny sprawdza się w konstrukcjach okiennych i drzwiowych. Dzięki swojej podatności na kształtowanie umożliwia tworzenie elementów w dowolnej formie i wielkości, a możliwość dobrania dowolnego rozmiaru wykonanych z niego profili prowadzi do stosowania takich rozwiązań, jak popularne w wielkobryłowych budowlach ściany osłonowe.

Ściany osłonowe — ekonomicznie i efektownie

Ściana osłonowa to element konstrukcyjny, pozwalający na rezygnację ze standardowych, betonowych form budowlanych. Wykonane z lekkich aluminiowych profili stelaże pozwalają na wykorzystanie jako elementu elewacji budynku szklanej tafli, która nie tylko prezentuje się zjawiskowo, ale także pozwala na zaoszczędzenie środków finansowych przeznaczanych każdego miesiąca na regulowanie opłat za zużycie takich mediów, jak energia elektryczna czy ogrzewanie.

Ogromna, przepuszczająca promienie słoneczne powierzchnia, pozwala na skrócenie czasu, w którym wykorzystywane jest w pomieszczeniu sztuczne oświetlenie. Służy to nie tylko obniżeniu kosztów, ale i wpływa korzystnie na wzrok. Praca przy sztucznym oświetleniu powoduje szybkie zmęczenie oczu i ich podrażnienie. Naturalne światło jest o wiele przyjaźniejsze.

Zaletą wprowadzenia w budynku rozwiązania, jakim jest ściana osłonowa to również zapewnienie odpowiedniego poziomu temperatury panującej wewnątrz budowli. Przepuszczająca promienie słoneczne tafla nie tylko pozwala na stopniowe nagrzewanie się pomieszczenia, ale też uniemożliwia ogrzanemu już powietrzu z wewnątrz wydostawanie się poza budynek w nadmiernym stopniu. Tym sposobem oszczędzamy nie tylko na rachunkach za ogrzewanie, ale i chronimy siebie przed znacznymi, niekontrolowanymi zmianami temperatury.

Artykuł napisany we współpracy profalkielce.pl

Lubi:
0 0
Wyświetlenia:
19
Kategorie artykułów:
BiznesTechnologia

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

//end .entry-bottom