Szumiące misie – czy warto je kupować?

mała dziewczynka śpiąca z misiem

Szumiące misie to gadżet, który już od kilku lat jest elementem obowiązkowym niemal każdej dziecięcej wyprawki. Szumisie ułatwiają dzieciom zasypianie oraz poprawiają komfort snu nie tylko maluchów, ale również ich rodziców. W związku z powyższym warto zastanowić się, czym jest ten „szum” i czy warto kupować takie szumiące misie?    

Kojący szum 

Pierwsze tygodnie malucha to czas jego bardzo intensywnego wzrostu i rozwoju. Należy pamiętać o tym, że jest on w tym czasie narażony na bardzo liczne i intensywne bodźce dochodzące do niego ze świata zewnętrznego. Z tego powodu noworodki i niemowlęta mogą czuć się bardzo przytłoczone nadmiarem wrażeń i zagubione. Swój niepokój i lęk manifestują w jedyny dostępny dla nich sposób, czyli płacz. W takim wypadku maluch potrzebuje ukojenia w rękach rodziców. Ponadto korzystnie działają dźwięki naśladujące znane malcowi odgłosy z życia płodowego, w tym: wód płodowych lub przepływającej krwi pępowinowej. Jeszcze do niedawna rodzice próbowali naśladować te dźwięki za pomocą suszarek czy odkurzaczy. Niestety takie rozwiązania były bardzo energochłonne oraz przeszkadzały innym domownikom w wykonywaniu codziennych aktywności. Ponadto hałas był na tyle duży, że mógł on być nawet niebezpieczny dla delikatnych i dopiero rozwijających się zmysłów malucha

Zobacz też indywidualne ubranka dla dzieci. To na pewno sprawi Tobie i Twojemu dziecku radość

Nadmierny hałas a bezpieczeństwo noworodka

Jak wspomniano powyżej, nadmierny hałas może wpływać bardzo niekorzystnie na rozwój małego dziecka. Według pediatrów dopuszczalne i pozostające bez wpływu na zdrowie malucha są dźwięki, które nie przekraczają natężenia 50 dB. Warto pamiętać o tym, że natężenie dźwięku przeciętnej suszarki lub odkurzacza wynosi około 60 dB.

dziewczynka z misiem pluszowym

Szumisie szumiące misie

Szumisie swoje powstanie zawdzięczają pani Annie Skórzyńskiej. To właśnie mama małego Antosia wpadła na pomysł połączenia szumu z zabawką. Jej pomysł zyskał wielką aprobatę wśród innych rodziców, a szumiące misie są obecnie dostępne niemal na całym świecie.       

Szumiące misie a dobroczynny sen

Szumisie dla niemowląt naśladując znane dziecku dźwięki działają na nie uspokajająco. Pomagają się maluchowi zrelaksować oraz spokojnie zasnąć. Sen jest dla dzieci niezmiernie ważny, ponieważ pomaga się zregenerować oraz zmniejszyć poziom kortyzolu w organizmie. Ten hormon stresu może powodować mniejszą odporność psychiczną dzieci, zaburzenia pracy nerek czy przemian metabolicznych.  

Dobrej jakości szumisie

Aby szumiące misie dobrze spełniały swoją rolę, powinny być wykonane z atestowanych materiałów, które mogą mieć bliski kontakt z dziećmi. Ponadto powinny być przyjemne w dotyku oraz bezpieczne. Nie mogą mieć one zatem drobnych elementów, które mogłyby zostać przez dzieci połknięte. Mechanizm wydający szum powinien być dobrze zabezpieczony przed dostępem maluchów oraz wydajny. Zazwyczaj tego typu urządzenia pracują na baterie i zużywają przy tym stosunkowo niewielką ilość energii. Ponadto dobrej jakości szumisie posiadają specjalne czujniki, które po pewnym czasie wyłączają urządzenie oraz ponownie je uruchamiają w przypadku, gdy dziecko zaczyna się gwałtownie poruszać i przebudzać lub zaczyna płakać. Dostępne w sprzedaży szumiące misie mogą wydawać pojedyncze rodzaje szumu lub kilka, w tym szum: biały, różowy, wód płodowych, deszczu lub fal morskich. Ponadto w ofercie dostępne są szumisie dla starszych dzieci, które emitują delikatne w brzmieniu kołysanki. Niezależnie od rodzaju preferowanego dźwięku, warto wybierać produkty wysokiej jakości, jak choćby te dostępne na stronie: butikkoala.pl. Zakup szumisia w takim miejscu daje gwarancję bezpieczeństwa dla dziecka i zadowolenia dla jego rodziców. Ponadto sklep oferuje misie na prezent w bardzo przystępnych cenach.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem internetowym butikkoala.pl.

Lubi:
0 0
Wyświetlenia:
24
Kategorie artykułów:
Dziecko

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

//end .entry-bottom