Wyposażenie studia tatuażu — co powinno się znaleźć u dobrego tatuatora?

Dobry tatuator, a więc artysta wykonujący tatuaże w odpowiedzi na prośby klientów, powinien posiadać nie tylko odpowiednie umiejętności i doświadczenie. Tym, co gwarantuje wysoką jakość świadczonych przez niego usług jest także odpowiednio wyposażone stanowisko pracy. Co powinno wchodzić w jego skład?

Po pierwsze – fotel do tatuażu

Osoba decydująca się na wykonanie tatuażu zwraca uwagę nie tylko na profesjonalne kosmetyki pielęgnacyjne pomagające w utrzymaniu go w idealnym stanie oraz na sprzęt wykorzystywany podczas pracy. Interesuje ją również jej własna wygoda, zwłaszcza że mówimy o czynności wymagającej nieco czasu, a do tego dość stresującej. Nic więc dziwnego, że profesjonalny fotel do tatuażu często ma rangę zakupu o kluczowym znaczeniu. 

Każdy tatuator ma nieco inne wyczucie stylu, jeden wybiera więc wysokogatunkową skórę ekologiczną, inny zaś – naturalną. Każdy wie jednak, że klient siedzący długie minuty na niewygodnym fotelu szybko zaczyna się denerwować i jest mniej zadowolony z efektu końcowego. Nic więc dziwnego, że największą popularnością cieszą się te fotele, w których można regulować jak najwięcej elementów. Normą jest już regulowany kąt nachylenia siedzenia. Tatuatorzy starają się sprawdzać przed zakupem również takie aspekty związane z komfortem klienta korzystającego z fotela, jak choćby możliwość regulacji nachylenia podnóżka, wysokości podłokietników i kąta podparcia pleców.

Po drugie – autoklaw

Autoklaw to jedno z tych rozwiązań, bez których trudno wyobrazić dziś sobie jakikolwiek salon tatuażu. To właśnie te urządzenie jest wykorzystywane do sterylizacji narzędzi. Oczywiście, profesjonalny tatuator nie stosuje igieł innych niż jednorazowe, sama maszynka do tatuowania musi być jednak sterylizowana przed każdą sesją. Za najlepsze autoklawy uznaje się te, które posiadają specjalne certyfikaty medyczne. Gwarantują wysoką jakość pracy, a jednocześnie ich obsługa nie jest skomplikowana. Ciekawym rozwiązaniem wprowadzanym w najnowszych modelach jest też obecność wyświetlacza LCD przyspieszającego proces komunikacji z urządzeniem. Autoklawy nie należą do produktów tanich, ich obecność pozwala jednak na szybkie ustalenie, czy rzeczywiście trafiliśmy do salonu tatuażu, który warto odwiedzić.

Po trzecie – mobilna stacja robocza

Mobilna stacja robocza stworzona z myślą o tatuatorach przypomina nieco podobne modele z salonów fryzjerskich, na których zwykle umieszcza się produkty do włosów. Jest jednak zaprojektowana w sposób, który sprawia, że nie można pomylić jej z innym rozwiązaniem. Przeważnie jest wykonana ze stali, co gwarantuje żywotność stacji, sam blat jest jednak aluminiowy, co ułatwia utrzymanie na nim czystości tak ważnej, gdy pracuje się z pigmentami. Mobilna stacja robocza posiada także szafkę idealną na sprzęt i akcesoria oraz kilka szuflad. Dzięki temu tatuator w każdej chwili może mieć pod ręką wszystkie te rozwiązania, które są mu niezbędne podczas pracy. Najlepsze stacje robocze wyposażono również w gniazda zasilania oraz gniazda USB.

Artykuł powstał we współpracy z mfryz.com.pl

Lubi:
0 0
Wyświetlenia:
16
Kategorie artykułów:
Bez kategorii

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

//end .entry-bottom