Jak skutecznie myć podłogi?

Sprzątanie to czynność, która większości osób nie kojarzy się z czymś przyjemnym. Co innego jest posprzątać niewielkie mieszkanie, a inną sprawą jest sprzątanie dużych powierzchni, takich jak na przykład hale, sale kinowe czy hotele i baseny. Do trudnych zadań idealnie nadają się profesjonalne odkurzacze przemysłowe. A jak skutecznie myć podłogi?

Sprzątanie i mycie podłóg

Najszybciej brudzi się zawsze podłoga. Nieważne czy jest to mieszkanie, kino czy samochód. Chodząc po podwórku nanosimy dużo nieczystości, które następnie przenosimy na podłogę czy dywan. Jeśli na podłodze są płytki lub panele, to sprzątanie jest dużo łatwiejsze. Gdy brudny jest dywan lub wykładzina to sprawa już wygląda nieco gorzej. Jednak są profesjonalne urządzenia, które w łatwy i szybki sposób potrafią usunąć nawet najgorsze zabrudzenia i plamy. Wystarczy skorzystać z profesjonalnego odkurzacza, który w mgnieniu oka posprząta nawet najbardziej niedostępne zakamarki.

Od czego zacząć sprzątanie podłogi?

Aby sprzątanie przyniosło zamierzony efekt, powinno być wykonane według pewnych reguł. Na początek należy usunąć wszystkie duże przedmioty, które przeszkadzają w sprzątaniu. Następnie powinniśmy wynieść wszystkie drobne rzeczy, które stoją na podłodze. Jeśli ich nie usuniemy, to praca nie będzie wykonana dobrze. A przesuwanie czegoś podczas odkurzania będzie kosztować nas dużo energii. Gdy podłoga jest przygotowana, to możemy rozpocząć odkurzanie. Tę czynność wykonujemy dokładnie i powoli. Jeśli podłoga jest odkurzona, to możemy przejść do jej umycia. Po umyciu najlepiej odczekać chwilę, aby podłoga wyschła. Jeśli na podłodze znajdują się drewniane panele, to warto je na koniec zakonserwować odpowiednim preparatem do drewna. Dzięki temu podłoga będzie znacznie dłużej wyglądać jak nowa.

Odkurzacz zasilany bateryjnie

Odkurzacze bateryjne najczęściej kojarzą się z pionowymi urządzeniami, które goszczą w naszych domach od kilku lat. Ale taki sprzęt jest również dostępny do profesjonalnego użytku. Przemysłowy odkurzacz bezprzewodowy świetnie nadaje się do sprzątania dużych powierzchni, na których jest utrudniony dostęp do zasilania sieciowego. Nawet jeśli zasilanie jest dostępne, to odkurzanie z kablem przestrzeni pomiędzy krzesełkami jest niewygodne i męczące. Profesjonalny odkurzacz bateryjny posiada wbudowany akumulator, który działa kilkadziesiąt minut bez przerwy. Świetnie sprawdza się podczas sprzątania kina, opery czy samochodu. Jest możliwość zamontowania w niektórych modelach drugiej baterii, dzięki czemu czas sprzątania znacznie się wydłuża.

Przemysłowy odkurzacz zasilany sieciowo

Odkurzacze zasilane sieciowo posiadają większą moc, niż modele bateryjne. Wymagają oczywiście podłączenia do prądu. Jest to idealne rozwiązanie, gdy musimy poodkurzać bardzo dużą powierzchnię, która jest w miarę prosta i pusta. Odkurzacze przewodowe najlepiej sprawdzają się podczas sprzątania magazynów, hal i biurowców. Dodatkową zaletą odkurzaczy zasilanych sieciowo jest fakt, iż można ich używać przez wiele godzin bez przerwy.

Odkurzacz przemysłowy na sucho i mokro

Sprzątanie suchych powierzchni jest dla każdego normalne. Bo łatwo jest odkurzyć wykładzinę, panele czy płytki. Ale już trudniejsza sprawa jest z podłogą, która jest mokra i zabłocona. Co w takiej sytuacji można zrobić? Najlepiej użyć odkurzacza, który pracuje na mokro. Są to specjalne urządzenia, które zbierają nie tylko kurz i brud, ale także wodę. Idealnie nadają się do sprzątania basenów, szatni na basenach czy gabinetów weterynaryjnych. Odkurzacz poradzi sobie ze wszystkimi przeciwnościami, które staną na jego drodze.

Odkurzacz plecak

Odkurzacz przemysłowy może wielu osobom kojarzyć się z dużym urządzeniem, które jest mało mobilne. Nic bardziej mylnego. Nowoczesne odkurzacze przemysłowe zostały zaprojektowane tak, aby były lekkie i poręczne. Jeśli w danym modelu zastosowano rozwiązania technologiczne niepozwalające na ograniczenie rozmiarów urządzenia, to odkurzacz wyposażony jest w szelki. Odkurzacz plecak jest świetnym rozwiązaniem, które znacznie ułatwia pracę i przenoszenie sprzętu z miejsca na miejsce.

Tekst powstał we współpracy z profesjonalną firmą sprzątającą polor.pl

Lubi:
0 0
Wyświetlenia:
79
Kategorie artykułów:
Dom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

//end .entry-bottom