Jaką odzież wybierać dla osób leżących?

specjalistyczna odzież dla osób leżących

Ubieranie osoby leżącej może być trudnym zadaniem, zwłaszcza jeśli cierpi ona na poważne problemy zdrowotne i nie może się poruszać. W takim przypadku częste próby przebierania osoby chorej mogą przysparzać wiele trudności jego opiekunowi. W tym artykule podpowiemy, jakie ubrania warto wybierać dla osób leżących.  

Jaką odzież wybierać dla osób leżących?

Jeśli dana osoba będzie spędzać dużo czasu w łóżku, dobrym pomysłem może być zainwestowanie w kilka egzemplarzy wygodnej, bawełnianej odzieży stworzonej specjalnie z myślą o osobach leżących. Może to być piżama, dres, a nawet po prostu luźna koszula nocna. Ważne jest, aby odzież dla osób leżących nie była zbyt ciasna, ponieważ może to powodować dyskomfort i obtarcia.

Czym powinna wyróżniać się specjalistyczna odzież dla osób leżących?

Przy wyborze specjalistycznej odzieży dla pacjentów spędzających większość czasu w pozycji leżącej należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych cech. Po pierwsze, odzież powinna być wygodna i niekrępująca ruchów. Nie powinna w żaden sposób obcierać ani uciskać, ponieważ może to powodować dyskomfort u pacjenta. Po drugie, odzież powinna być łatwa do zakładania i zdejmowania. Zamek błyskawiczny lub zatrzaski mogą ułatwić opiekunom przebieranie osoby leżącej, a elastyczne paski w talii lub sznurki ściągające mogą pomóc w zapewnieniu wygodnego dopasowania. Zawsze dobrym wyborem dla osób leżących będzie odzież o luźnym kroju.

Przy zakupie odzieży dla leżących należy brać pod uwagę to, jak będzie ona pasować do ciała danej osoby i jak będzie się ona w niej czuła. Warto wybierać odzież z naturalnych tkanin, ponieważ są one wygodniejsze w noszeniu, ponieważ lepiej oddychają i pozwalają skórze lepiej regulować temperaturę. 

specjalistyczna odzież dla osób chorych

Jaka piżama będzie najlepsza dla  osoby leżącej?

Dla osoby leżącej najlepsze będą piżamy wykonane z wysokiej jakości, naturalnych i miękkich materiałów — takich bawełna, czy wiskoza. Takie tkaniny znacznie zminimalizują ryzyko obtarć oraz zapewnią odpowiednią termoregulację osoby chorej w trakcie snu. Wybierając piżamę dla osoby leżącej, warto również wybrać modele posiadające płaskie szwy, które zapobiegają bolesnym obtarciom i podrażnieniom. 

Ubrania dla osób leżących powinny być funkcjonalne

Odzież dla osób niepełnosprawnych powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Oznacza to, że odzież powinna być łatwa do założenia i ściągnięcia oraz nie powinna przeszkadzać w wykonywaniu czynności przez osobę niepełnosprawną. Warto, aby specjalistyczna odzież dla osób niepełnosprawnych uszyta została z tkanin, które można prać w wysokiej temperaturze. Bowiem, tylko piorąc odzież osoby chorej w wysokiej temperaturze mamy pewność, że są one pozbawione chorobotwórczych bakterii i drobnoustrojów, które mogą powodować wysypki i podrażnienia skóry. Ponadto wysoka temperatura lepiej usuwa uporczywe  plamy — na przykład z  płynów ustrojowych, krwi czy z jedzenia. 

Odzież dla osób leżących od vitesicare.pl — jakie są jej zalety?

Produkowana przez markę vitesicare.pl odzież dla osób obłożnie chorych, leżących i niepełnosprawnych charakteryzuje się wysoką jakością i estetycznym designem. Poniżej wyjaśniamy, dlaczego warto w nią zainwestować:

  1. Wszystkie produkty marki Vitesi projektowane są i szyte w Polsce
  2. Odzież dla niepełnosprawnych marki Vitesi można prać w wysokiej temperaturze
  3. Luźne kroje koszul nocnych, dresów i piżam nie ograniczają ruchów
  4. Ubrania Vitesi są zaprojektowane z myślą o funkcjonalności — posiadają szereg ułatwień (między innymi funkcjonalne zamki, napy i wycięcia) umożliwiających łatwe przebieranie osób leżących 

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem internetowym vitesicare.pl.

Lubi:
0 0
Wyświetlenia:
13
Kategorie artykułów:
Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

//end .entry-bottom