Sprzątanie sierści – sposoby

Sierść w domu – nieustanna walka

Dla niemal każdego właściciela futrzastego przyjaciela, sierść w domu nie jest niczym nowym. Zwierzaki nieustannie tracą sierść – szczególnie wiosną i jesienią, a także na skutek większego stresu. Nic w tym dziwnego – w końcu my-ludzie również doświadczamy ciągłego wypadania włosów. Wracając do zwierząt – ich posiadanie wiąże się z pewnymi “nieprzyjemnościami”. Mamy na myśli to, że zostawiają one swoją sierść na naszych meblach czy ubraniach. Czy to powód, by zapomnieć o swoim ulubionym fotelu? Nie! Czy jest inne wyjście, niż ciągłe pranie poduszek i ubrań? Oczywiście! Zapraszamy do dalszej części naszego artykułu. Czytając go, poznasz trzy sposoby na pozbycie się sierści z domu oraz z ubrań.

Jak pozbyć się sierści zwierząt?

Istnieje kilka wspaniałych sposobów, dzięki którym można pozbyć się sierści. Jednak nie można zapominać, że najważniejsze jest regularne sprzątanie. Wtedy nie doprowadzi się do ciężkich w pozbyciu kłębów zwierzęcej sierści. Poniżej, przedstawiamy trzy porady, dzięki którym w łatwy sposób pozbędziesz się sierści z tapicerowanych mebli, poduszek, ubrań, kołder czy koców. 

  1. Rolka z taśmą klejącą

W wielu sklepach z akcesoriami do domu, a nawet w niektórych supermarketach można znaleźć specjalne rolki z taśmą klejącą. Są idealne, aby wyczyścić ubrania z rozmaitych paproszków czy kurzu. Świetnie sprawdzą się również w pozbyciu się sierści z ubrań, a nawet kanapy, poduszek czy kołdry. Jeśli nie masz czasu, aby wyprać materiał, na którym znajduje się mnóstwo sierści – w szybki i prosty sposób możesz ściągnąć sierść za pomocą rolki czyszczącej. Każdy właściciel futrzaka powinien mieć taką rolkę w swoim domu. Plusem jest również to, że rolka ta jest poręczna oraz nie zajmuje wiele miejsca. Dzięki temu z powodzeniem można ją zabrać, jadąc z pupilem na wakacje, do znajomych czy do weterynarza. 

  1. Gumowe rękawice z odrobiną wody

Jeśli rolka czyszcząca to za mało lub po prostu takowej nie posiadasz, polecamy inny ciekawy sposób. Wystarczy, że na dłonie założysz gumowe rękawiczki, a następnie zamoczysz je w odrobinie wody. Możesz również spryskać je za pomocą butelki z atomizerem. Ważne, aby rękawiczki były wilgotne, a nie ociekające wodą. Następnie, należy przystąpić do ścierania sierści z danego materiału. Wskazane jest, aby robić to energicznymi i żwawymi ruchami. Sierść, którą oblepiony jest dany materiał, przyklei się do wilgotnych rękawiczek. Kiedy będzie jej już dużo, opłukaj rękawice i wróć do czyszczenia. Powtarzaj tę czynność, aż sierść zniknie. 

  1. Specjalne kulki wrzucane do prania

Kojarzysz specjalne kulki zbierające sierść i włosy? W niektórych sklepach lub w internecie można znaleźć kulki wykorzystywane w praniu. Ich zadaniem jest zebranie włosów, jak i sierści z ubrań czy innych materiałów podczas prania. Kuleczki pokryte są rzepami, do których przyczepia się sierść. Wystarczy, że wrzucisz je do pralki wypełnionej praniem, a następnie włączysz program. I już, gotowe! Wyprane materiały powinny mieć znacznie mniej zwierzęcej sierści – będzie ona widoczna na kuleczkach. 

Czas brać się do sprzątania!

Co sądzisz o wymienionych przez nas poradach? Skorzystasz z którejś? Jesteśmy ciekawi. Tymczasem, życzymy Ci wytrwałości w sprzątaniu sierści swojego pupila i aby zawsze szło Ci to sprawnie i bez zbędnych problemów. 

Artykuł powstał we współpracy z zakito.pl.

Lubi:
0 0
Wyświetlenia:
14
Kategorie artykułów:
Dom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

//end .entry-bottom