Zadaszenie tarasu — czy warto?

zadaszenie tarasu

Wiosenne i letnie dni spędzone na tarasie – co może być lepszego?

Taras pozwala na odpoczynek, spotkanie z przyjaciółmi i rodziną czy nawet miejsce do ćwiczeń domowych. Jednak, nie zawsze przebywanie na tarasie jest możliwe ze względu na warunki pogodowe.  Letni deszcz, ale i palące słońce sprawiają niekiedy, że nie jest on tak dostępny jak powinien. Dlatego też, zadaszenie tarasu jest doskonałym rozwiązaniem. Nie tylko chroni przed warunkami atmosferycznymi, ale zapewnia także harmonijne połączenie domu z ogrodem. Zadaszenie tarasu może być wykonane z materiałów takich jak tkanina, szkło lub drewno. Może być ono także ruchome, które można regulować, oraz stałe. Wraz ze zmiennymi porami roku i warunkami atmosferycznymi, odpowiedni dach może przedłużyć okres użytkowania tarasu. Dach tarasowy pozwala nie tylko na swobodne korzystanie z przestrzeni zewnętrznej, chroni także drewno tarasowe czy meble ogrodowe przed zbyt szybkim zniszczeniem spowodowanym warunkami atmosferycznymi. 

Rodzaje zadaszenia tarasów

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, które zadaszenie jest najlepsze. Wszystko zależy od preferencji estetycznych, budżetu oraz kształtu i umiejscowienia tarasu. 

Romantyczny drewniany dach tarasowy

Drewniany taras w połączeniu z drewnianym dachem stworzy harmonijną przestrzeń, która jest ciepła i zapraszająca. Wykorzystanie tych samych tworzyw sprawia, że miejsce wygląda na zaplanowane. Styl dachu można całkowicie dostosować do estetyki całego domu. Pełny dach będzie bardziej funkcjonalny, jednak wykonany z belek z przestrzeniami między sobą, nada mu nowoczesnego charakteru. Połączenie dachu z drewnianymi słupkami, o które oplecione są zielone rośliny, sprawi, że taras będzie wyglądał jak ze śródziemnomorskich posiadłości. 

Tekstylny dach

Na rynku można znaleźć zadaszenia przed deszczem czy słońcem, z wyjątkowo trwałych materiałów. Bardzo często mają one możliwość zwijania się i rozwijania, dzięki czemu podczas deszczu taras może być zadaszony, a w czasie pięknego dnia można się na nim swobodnie opalać. Uniwersalność to duża zaleta tego typu dachów, jednak nie są one na tyle wytrzymałe, co dachy stałe.

Dach z trawy trzcinowej

Chcąc wprowadzić do swojego domu i ogrodu egzotycznego klimatu, dach ze słomy czy trawy trzcinowej może być doskonałą propozycją. Nie chroni on od deszczu, jedynie osłania od palącego słońca i delikatnego wiatru. Ma wyjątkowy charakter i doskonale nadaje się do domów, które skupiają się na neutralności wobec środowiska i budownictwie naturalnym. 

Dach ze szkła hartowanego

Szkło hartowane jest wyjątkowo wytrzymałe i estetyczne. Szeroka gama możliwości od tradycyjnego szkła, po matowe lub przyciemniane, sprawia, że każdy może znaleźć taki, który odpowiada jego upodobaniom estetycznym. Skutecznie ochraniają przed deszczem i słońcem, a jednocześnie dają przejrzystość i poczucie otwartej przestrzeni.

rodzaje zadaszenia tarasu

Korzyści z posiadania dachu na tarasie

Można wyróżnić wiele korzyścią płynących z posiadania zadaszonego tarasu. Oto niektóre z nich:

  • ochrona drewna i mebli ogrodowych przed deszczem i warunkami atmosferycznymi
  • przestrzeń, która jest dostępna nawet podczas letniego deszczu czy palącego słońca
  • chroni przed wiatrem
  • nadaje charakteru
  • łączy harmonijnie wnętrze z przestrzenią zewnętrzną
  • zawieszone na nim lampki nadają romantycznej i przytulnej atmosfery
  • zapewniają więcej prywatności

Dach tarasowy daje stałe i solidne schronienie. Zdecydowanie warto, połączyć swój taras z dachem. Spełnia wiele kluczowych funkcji, które mogą znacznie podnieść poziom życia oraz korzystania z tarasu, nawet w niesprzyjających warunkach. Dach należy wybrać, by był spójny z tarasem i tworzył estetyczną spójność. 

Artykuł powstał we współpracy z camomocowanie.pl.

Lubi:
0 0
Wyświetlenia:
12
Kategorie artykułów:
Dom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

//end .entry-bottom